Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna P Ł O Ś N I C A
Czytaj, pisz, dyskutuj. Płośnica da się lubić!
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Ryszard L. - kontynuacja dyskusji.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna » Kadencja 2014-2018 Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Ryszard L. - kontynuacja dyskusji.
Autor Wiadomość
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Dodatkowo mam dla Ciebie "Proboszczu" nowe pytanie.

W roku 2006 obowiazywała ustawa o zamówieniach publicznych, nakazująca Wójtowi ogłaszanie przetargów na zamówienia publiczne o wartości, przewyższającej równowartość 6000 EUR (art 4. ust. 8 Ustawy o zamówieniach publicznych: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/0177.htm )

Płośnica, dnia 2006-07-20 - Sprawa 3040/2-2/06 -
OGŁOSZENIE O WYNIKU POSTĘPOWANIA ( http://www.bip.plosnica.pl/?a=1137 )

Cena wybranej oferty brutto:
Dach na budynku gimnazjum w Gródkach: 42.544,58zł
Dach na budynku OSP w Płośnicy 16.005,85zł

W sprawozdaniu budżetowym za rok 2007 (Dział 754) zostało zapisane:
"Remont remiz strażackich 51078,73 zł (wymiana pokrycia dachowego oraz instalacji elektrycznej w remizie w Płośnicy 47337.00 zł." ( http://www.bip.plosnica.pl/?c=750 ).
Proszę zauważyć, że pojawia się tutaj wartość wydatków na remont remiz, zupełnie inna, niż wartość tych remontów, na które ogłoszono przetarg.
W sprawozdaniu budżetowym za rok 2006 pojawia się za to suma kosztów remontu remizy w Płośnicy, z czego ponownie jednoznacznie nie wynika, ile Wójt wydał na remont instalacji elektrycznej.

Po zagłębieniu się w powyższe publikacje można jednak wyliczyć, że na remont instalacji elektrycznej wydatkowano kwotę równą 31331,15 zł. (47337,00 - 16.005,85).
Przyjmując średni kurs EUR w roku 2006 na poziomie 4,00 zł, wartość wydatków na remont instalacji elektrycznej, o której mowa, wyniosła 7833 EUR.
Nadmieniam, że w archiwum BIP - Płośnica za lata 2005 i 2006 nie dopatrzyłem się ogłoszenia o przetargu na remont instalacji elektrycznej w remizie w Płośnicy.

Odpowiedz "Proboszczu" czy Wójt nie naruszył Ustawy o zamówieniach publicznych, czyli czy nie doszło do poważnego naruszeniem prawa?

No - odwagi!

Ryszard L.Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Wto 23:15, 08 Sty 2008, w całości zmieniany 2 razy
Sob 4:03, 08 Gru 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
"Proboszcz" ponownie zaniemówił.

Chyba nikt nie wierzył, że będzie potrafił przekonywująco obalić, zaprezentowany wyżej, punkt widzenia ? Nie po raz pierwszy "Proboszcz" demonstruje osobowość awanturnika i ignoranta o doskonałej wiedzy w sprawach, związanych z działaniami Władz Samorządowych w Gminie Płośnica. Mimo dużej wiedzy, po raz kolejny nie umie podważyć żadnych z prezentowanych na forum zarzutów, a jest ich długa lista.
Dla przypomnienia zachęcam do lektury treści artykułów publikowanych od roku na tym forum.

Ryszard L.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Śro 22:54, 26 Gru 2007, w całości zmieniany 10 razy
Śro 18:30, 26 Gru 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Co dalej z naszą Gminą?

Opozycyjna wobec Wójta GRUPA 9 (Radnych), nastawiona zdecydowanie postępowo, pro-rozwojowo, konsekwentnie trzyma się razem.
Brawo ! Jestem przekonany, że ostatecznie wygracie.
Wiem też, że mniejszościowa Grupa 6+1 wraz z zespołem pracowników, uzależnionych od decyzji Szefa, nie są już tak zwarci i jednogłośni, jak bezpośrednio po wyborach. Zapewne odzywa się sumienie. Wśród tych osób są bardzo uczciwi, lokalni patrioci, ale ... "mają Swojego pracodawcę", od którego zależy los ich rodzin. Wiem, że na pewno niektórych powstrzymuje ... perspektywa utraty pracy. To są doskonale znani, wieloletni pracownicy ... i sąsiedzi. Mimo pozornej ciszy Oni doskonale widzą, słyszą i analizują ... . Nie wykluczam, że wkrótce Sami się wypowiedzą, a sądzę nawet, że spodziewać się można zaskakujących "przemieszczeń" w kierunku GRUPY 9.

Niedawno na forum sugerowałem "przełamanie" poprzez "opłatek". Minęła jednak WIGILIA i szansa przybliżenia się, a następnie połączenia szerszych sił, aby - być może - otworzyć nowy rozdział w zarządzaniu Gminą. Jest oczywiste, że przy opłatku nie rozmawialibyśmy o tym, co dzieli lub różni. Byłaby to świetna okazja pozbycia się wzajemnych uprzedzeń i do podania sobie rąk, ale tej propozycji także nie przyjęto.

Jak w tych okolicznościach oceniać nagłe żądanie podwyżki, w formie obligatoryjnej "rewaloryzacji", wynagrodzenia Wójta i to z mocą działania na kilka lat wstecz oraz wbrew woli większości Radnych ? Twierdzę jednoznacznie, że żądanie obligatoryjnej rewaloryzacji wynagrodzenia Wójta byłoby bezprawne, ponieważ nie wolno wywierać nacisku na decyzje Rady, a i tak ewentualna decyzja Rady Gminy o rewaloryzacji takiego wynagrodzenia z mocą działania wstecz byłaby nielegalna. Wiadomo mi, że sprawę skierowano do radcy prawnego, obsługującego Urząd Gminy, dlatego także i ja poprosiłem o opinię kancelarię prawną z Warszawy. Poniżej publikuję tę opinię.

GRUPA 9 (Radnych) doświadcza właśnie Swojej siły. Nie można zapominać, że to Radni posiadają najwyższą władzę w Gminie i to oni podejmują najważniejsze decyzje. Rada Gminy ma nie tylko prawo lecz jej obowiązkiem jest kontrolowanie wszelkich działań Wójta. Ważnym interesem publicznym jest prowadzenie takiego nadzoru. Do Rady Gminy nie należy więc jedynie apelować o odwagę, a trzeba ją wspierać w konsekwentnym realizowaniu swoich ustawowych uprawnień.
Z mocy obowiązujących ustaw to Rada Gminy z jej Przewodniczącym na czele występuje też w roli pracodawcy dla Wójta. Z wolą Rady Gminy należy się więc liczyć najbardziej. Przewodniczący Rady Gminy dzierży niezmiernie ważną funkcję - należy Go wspierać oraz wierzyć w jego mądrość, odpowiedzialność, niezależność i nie uleganie naciskom.

Osobiście jestem jednak zdecydowanie za podnoszeniem wynagrodzenia Wójta, ale po spełnieniu przez Niego pewnych kryteriów, czyli np. wtedy, gdy będzie osiągał zadowalające wyniki swojego działania, a przede wszystkim będzie spełniał oczekiwania większości Radnych. O ile mi wiadomo, to Rada Gminy chętnie zgodzi się na podwyżkę dla Wójta, jeżeli ten pochwali się dobrymi wynikami w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych na rozwój Gminy. Rada Gminy czeka na takie wyniki. Wyniki ostatniego roku nie zaskakują - takich środków pozyskano w sumie 0,00 PLN.
Straszenie Rady Gminy procesem sądowym, jeżeli ta nie zgodzi się na spełnienie żądań o podwyżce wynagrodzenia Wójta, byłoby nie tylko nietaktem, ale wręcz próbą wymuszenia.

Minął właśnie rok obecnej kadencji. Za kilka dni minie też rok od dnia, w którym utworzyłem to forum. Cóż - napracowałem się trochę, ale wierzę, że było warto. Wielkie brawa dla GRUPY 9 Radnych za konsekwentne trzymanie się obranego kursu, czym jednocześnie udowodnili Swoją uczciwość względem wyborców, zapewne też względem własnego sumienia. Wierzę, że bezpowrotnie mija czas bezzasadnej bezradności Rady Gminy. Radni wiedzą już, czego Wójt osobiście potrzebuje, a nie osiągnie tego bez ich zgody. Opinia publiczna zawsze będzie po stronie Radnych, broniących prawa i odcinających się od szkodliwych układów. Taką jest GRUPA 9 Radnych, dlatego też rokuję, że zamiast do sądu, Rada Gminy trafi teraz do "okrągłego stołu", gdzie ich akcje mocno wzrosną.

Wierzę, że wkrótce razem będzie Was - Radnych - 10, potem 11 itd., a życzę, żeby niebawem było Was 15+1.

Życzę, by rok 2008 przyniósł mieszkańcom Gminy Płośnica wzrost dochodów i zauważalną poprawę poziomu życia, zwiekszenia wzajemnego zaufania i zgodnej współpracy Wójta z Radnymi oraz z każdym, kto wyrazi wolę uczestnictwa w budowaniu lepszej przyszłości Gminy. Niech jak najszybciej dojdzie do "przełamania" i niech rok 2008 upłynie na aktywnym współdziałaniu, na odbudowie wzajemnego szacunku, szczerości i uczciwości oraz dobrosąsiedzkiej woli współdziałania w osiąganiu powszechnego dorobytu, realizacji marzeń wspólnych, każdej rodziny i każdego z osobna. Jestem przekonany, że wtedy i wysokość wynagrodzenia Wójta będzie wzrastać.

Tak trzymać Szanowni Państwo !Poniżej publikuję:
1. Zapytanie, jakie skierowałem do kancelarii prawnej w Warszawie w sprawie zasadności żądania rewaloryzacji wynagrodzenia Wójta.
2. Opinię prawną, jaką uzyskałem w tej sprawie i którą, w dniu 25.12.2008 r., przekazałem kilku Radnym Gminy.

Ad. 1.
Ryszard Lipiński Warszawa, dn.: 2007-12-20
------------------
------------------
------------------


Szanowni Państwo,

Rada Gminy o liczbie mieszkańców poniżej 15.000, w dniu 5 grudnia 2006 roku podjęła uchwałę, zgodnie z którą przyznała Wójtowi wynagrodzenie miesięczne w wysokości 3802 zł oraz dodatek funkcyjny w wysokości 1313,50 zł.

Obecnie - jak można sądzić - mniejszościowa część radnych, uznała, że nie jest konieczna nowa uchwała Rady Gminy, by podnieść wynagrodzenie Wójta, ponieważ powinno ono podlegać obligatoryjnej, corocznej rewaloryzacji o wskaźnik inflacji i zażądała od Przewodniczącego Rady Gminy podjęcia działań, zmierzających do natychmiastowej rewaloryzacji wynagrodzenia Wójta Gminy o taki wskaźnik inflacji oraz o dodatkowe wypłacenie Wójtowi rekompensaty za lata 2002-2006.

Uważam, że spełnienie powyższego wniosku części Radnych byłoby poważnym naruszeniem polskiego prawa, zgodnie z którym wysokość wynagrodzenia Wójta ustala się uchwałą Rady Gminy, z uwzględnieniem odpowiednich przepisów prawa, z których żaden znany mi przepis nie przewiduje obligatoryjnej rewaloryzacji wynagrodzenia Wójta. Uważam też, że Rada Gminy obecnej kadencji nie może dokonywać zmian uchwał Rady Gminy poprzedniej kadencji z mocą działania wstecz, jeżeli taka uchwała była podjęta zgodnie z obowiązującym wtedy prawem.

Proszę o wydanie opinii prawnej w powyższej kwestii.

Z poważaniem.

Ryszard LipińskiAd. 2.

E-mail do Ryszarda L. z dnia 2007-12-26:

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że w związku z Pana prośbą wyrażam zgodę na
opublikowanie opinii na forum internetowym gminy Płośnica.
Jednocześnie proszę o zamieszczenie linka do mojej strony internetowej
( www.barnat.pl ) w tekście, który zamierza Pan zamieścić na wspomnianym
forum.

Z poważaniem,

Krzysztof Barnat
Jeszcze raz pozdrawiam.

Ryszard L.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Pią 0:41, 04 Sty 2008, w całości zmieniany 19 razy
Sob 0:02, 29 Gru 2007 Zobacz profil autora
Deutschman
ZadomowionyDołączył: 05 Maj 2007
Posty: 53
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Ooooo !Smile Widzę, że rareszcie ujawniła się siła wyższa !Smile Cieszę się !


Post został pochwalony 0 razy
Sob 11:53, 12 Sty 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Я ночями плохо сплю
Потому, что я тебя люблю.


Куда Ты пропал Батюшка "Proboszcz" !?

Давай !
Ричард Л.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Wto 0:05, 15 Sty 2008, w całości zmieniany 6 razy
Pon 21:28, 14 Sty 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Uchwała Nr XXVII/34/2006 Rady Gminy Płośnica z dnia 26 października 2006 roku
w sprawie przyjęcia Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych
na lata 2006 - 2013.


Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. (...) Rada Gminy uchwala, co
następuje:

§ 1. Uchwala się Gminną Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Płośnica
w brzmieniu stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały.
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Płośnica.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady
Elżbieta SzymańskaStrategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie gminy Płośnica w latach 2006 - 2013
http://www.bip.plosnica.pl/?p=document&action=show&id=1237&bar_id=1291

I. WPROWADZENIE
Zmiany, jakie zaszły w Polsce po roku 1989 odcisnęły znaczące piętno na sytuacji społeczno - ekonomicznej ludności. Obserwowanym szybkim procesom modernizacyjnym w niemalże każdej dziedzinie życia towarzyszyły burzliwe przemiany w sferze społecznej. Odejście od egalitaryzmu, bezrobocie, konieczność odnalezienia się w nowej rzeczywistości często przerosły możliwości przystosowawcze poszczególnych jednostek. Spowodowało to
zapotrzebowanie na szeroko rozumianą pomoc społeczną dla tych, którzy często nie z własnej woli nie mogli skorzystać z pozytywnych skutków transformacji.
Funkcjonujący z górą 15 lat model pomocy społecznej, choć umożliwił z pewnością łagodzenie negatywnych skutków przemian społeczno – gospodarczych, nie przynosi pożądanych efektów. Obserwowane są niepokojące zjawiska wynikające z przyjętego priorytetu udzielania świadczeń pieniężnych. Choć niewygórowane, powodują one u części beneficjentów powstawanie postaw roszczeniowych, sprzyjają „wyuczonej bezradności”,
prowadzą do wielu nieprawidłowości i nadużyć. Dotychczasowy model charakteryzował się również doraźnością i przypadkowością działań. Potrzebna jest gruntowna zmiana systemu pomocy społecznej, opartego na rzetelnej diagnozie stanu istniejącego, przemyślana, wewnętrznie spójna i obejmująca swoim zakresem jak największy krąg uczestników życia społecznego.

Nowa koncepcja pomocy społecznej powinna jednocześnie opierać się na długofalowym planowaniu. Jest to niezbędne, by oderwać się od tymczasowych, być może istotnych w danej chwili problemów, by skoncentrować się na najważniejszych i najbardziej brzemiennych w skutki zagadnieniach. Dlatego też koniecznym jest opracowanie dokumentów strategicznych wytyczających główne cele do osiągnięcia w dziedzinie polityki społecznej, wskazujących jednocześnie niezbędne, konieczne do podjęcia działania, by cele te zrealizować.
Dotyczy to wszystkich szczebli zarządzania, poczynając od gmin a na odpowiednich ministerstwach kończąc.
Na szczeblu gminy dokumentem takim może być Gminna Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych.
Obowiązek jej wykonania wynika z przepisu art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 64, poz. 593
ze zm.) o pomocy społecznej.
Strategia jest również dokumentem niezbędnym, by ubiegać się o możliwe do pozyskania środki w ramach różnorakich funduszy pomocowych.
Postępy we wdrażaniu strategii będą na bieżąco monitorowane. Ocenie podlegać będą również przyjęte priorytety i kierunki działań. W przypadku zdezaktualizowania się jednych problemów lub pojawienia nowych program poddany będzie niezbędnym korektom.

Władze gminy, przedstawiając niniejszy dokument mają nadzieję, że stworzy on nową jakość w rozwiązywaniu nabrzmiałych problemów społecznych, stworzy nowy impuls do integracji lokalnej społeczności i przyczyni się podniesienia jakości życia ogółu mieszkańców.


cdn ...

R.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 0:35, 22 Sty 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Cd.: Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie gminy Płośnica w latach 2006 - 2013

IV. RAPORT O STANIE GMINY PŁOŚNICA. http://www.bip.plosnica.pl/?p=document&action=show&id=1237&bar_id=1291

4. TURYSTYKA
Gmina Płośnica posiada duży potencjał turystyczny. Zapewniają to: uroki krajobrazu, bogata rzeźba terenu, czyste powietrze oraz dziedzictwo
kulturowe. Stąd też wynikają możliwości lokowania działalności agroturystycznej, co wymaga jednak inwestycji w niezbędną infrastrukturę
(ścieżki rowerowe, zapewnienie atrakcji w postaci jazdy konnej, cyklicznych imprez itp.).5. MIESZKAŃCY - Wielkość populacji.

Demografia jest ważnym czynnikiem wpływającym na tempo rozwoju społeczno – gospodarczego. Najważniejsze cechy demograficzne, które
mają wpływ na możliwości rozwojowe gminy to:
- wysoki poziom wykształcenia mieszkańców;
- utrzymanie się średniego wskaźnika gęstości zaludnienia;
- dynamiczna struktura wieku ekonomicznego ludności z zaznaczającym się spadkiem udziału ludności w wieku przedprodukcyjnym, spadającym procentowym udziałem ludności w wieku produkcyjnym i występowaniem wzrostowego trendu procentowego udziału ludności w wieku poprodukcyjnym;
- zachowanie równowagi pomiędzy płciami;
- dodatni poziom przyrostu naturalnego;
- odwrócenie niekorzystnych trendów migracyjnych.
Powód trudnej sytuacji życiowej

Liczba rodzin z problemem alkoholizmu:
2002 r. - 2
2003 r. - 3
2004 r. - 7
2005 r. -11


Liczba rodzin z problemem narkomanii:
2002 r. - 0
2003 r. - 0
2004 r. - 0
2005 r. - 06. GMINA PŁOŚNICA NA TLE POZOSTAŁYCH GMIN POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO
Gmina Płośnica jest jedną z 6 gmin powiatu dziadowskiego. Zajmuje 3 miejsce pod względem zajmowanej powierzchni i 6 (tzn. ostatnie) pod względem liczby ludności.

VI. WNIOSKI WYNIKAJĄCE Z ANALIZY SWOT
Dokonana w oparciu o Raport o stanie gminy analiza SWOT wskazuje, które obszary szeroko rozumianej polityki społecznej wymagają długofalowych, perspektywicznych i przemyślanych działań. Jak wykazano powyżej podstawowymi problemami społecznymi wymagającymi rozwiązania są ubóstwo i bezrobocie. Skalę tych zagadnień obrazują oficjalne statystyki. Jednakże urzędowym danym wymyka się cała sfera takich problemów społecznych jak alkoholizm czy przemoc w rodzinie.


NAJWAŻNIEJSZE PROBLEMY SPOŁECZNE NA TERENIE GMINY PŁOŚNICA
Istotą problemów społecznych jest to, że podlegają one wielorakim i złożonym powiązaniom pomiędzy sobą. Zaistnienie jednego z nich może wywołać w przyszłości kolejne, powodując w dodatku efekt tzw. sprzężenia zwrotnego dodatniego.

I tak np. problem bezrobocia w krótkim okresie czasu może prowadzić do wystąpienia zjawiska ubóstwa. Ten z kolei w powiązaniu z wyżej wspomnianym bezrobociem rodzi poczucie frustracji i braku perspektyw. Taki stan rzeczy sprzyja wystąpieniu zjawiska alkoholizmu, który jeszcze bardziej pogłębia ubóstwo i utrudnia znalezienie pracy.

Alkoholizm może również prowadzić do przemocy w rodzinie. Spatologizowana rodzina nie jest w stanie przekazać pozytywnych wzorców, co w konsekwencji prowadzi do pojawienia się następnych pokoleń, podatnych na patologie.
Jak wykazano powyżej, najważniejsza w polityce społecznej powinna być profilaktyka zagrożeń, ponieważ siły i środki na nią skierowane procentują pozytywnymi efektami w przyszłości. Do najważniejszych problemów społecznych na terenie gminy Płośnica należą:
- ubóstwo (...)
- alkoholizm (...)
- bezrobocie (...)VIII. STRATEGIA I HARMONOGRAM DZIAŁAŃ
1. MISJA I CELE PODSTAWOWE

[color=red]Gmina z definicji jest wspólnotą samorządową zorientowaną na zaspokajanie potrzeb jej mieszkańców. [/color]Dlatego też władze gminy we wszystkich swych działaniach muszą dążyć do jak najlepszego i najpełniejszego zaspokojenia potrzeb lokalnej społeczności. Zgodnie z kanonami nowocześnie rozumianej polityki społecznej polegać ma to nie tylko na dystrybucji dóbr, lecz na stwarzaniu możliwości i warunków do rozwoju we wszystkich dziedzinach życia. Oczywiście biorąc pod uwagę istotę zrównoważonego rozwoju należy pamiętać o osobach wykluczonych, które z różnych przyczyn nie stają się beneficjentami przemian i wzrastającego poziomu życia. Obowiązującym minimum zaś powinno być zapewnienie jednostce bytowania w warunkach nieurągających jej godności. Misją gminy w zakresie polityki społecznej powinno być zatem działanie ukierunkowane na poprawę jakości życia obywateli. W celu realizacji celu nadrzędnego – misji sformułowano 6 celów podstawowych, którym przyporządkowano działania służące osiągnięciu celu.
Hierarchia skonkretyzowanych celów podstawowych wynika z analizy SWOT oraz diagnozy dotyczącej najważniejszych problemów społecznych. Jeden z celów poświecono instytucji rodziny, ponieważ to dzięki niej jednostka może realizować swoje potrzeby przynależności do grupy, bezpieczeństwa, afirmacji. To w tej komórce społecznej tworzone, powielane i utrwalane są wzorce zachowań. W dobie coraz szybszego tempa życia, kiedy rodzice coraz
mniej czasu poświęcają wychowywaniu dzieci, kiedy lansowane są konsumpcyjne modele życia pomoc rodzinie jest szczególnie ważna. Przyjęty priorytet, jakkolwiek słuszny aksjologicznie pozostaje również najbardziej ekonomicznie uzasadnionym. Kierowana tam pomoc przynosi przy zaangażowaniu takich samych środków największe korzyści społeczne. Poniżej w formie tabelarycznej przedstawiono planowane działania.


IX. ZAKOŃCZENIE
Opracowana Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie gminy Płośnica pozwoli na celowe, systematyczne i planowe dążenie do osiągnięcia wytyczonego celu. Sukces jej realizacji zależy od wielu czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Największym z zagrożeń jest zahamowanie rozwoju gospodarczego kraju i osłabienie tendencji wzrostowych.
Wzrost poziomu dochodów ludności stanowić będzie najlepszą gwarancję rozwiązywania podstawowych problemów społecznych, jakimi są bezrobocie, ubóstwo i alkoholizm. Realizacja strategii wymaga zaangażowania całej wspólnoty.
Nie bez znaczenia jest również wsparcie instytucji pożytku publicznego, kościoła czy władz szczebla powiatowego i wojewódzkiego. Wdrożenie programu przyczyni się do znaczącego ograniczenia występujących na terenie gminy problemów społecznych. Jego efektem będzie znaczący wzrost poziomu życia obywateli oraz integracja lokalnej społeczności. Gminie zaś pozwoli na ograniczenie wydatków na szeroko rozumianą pomoc społeczną i skierowanie większej ilości środków na modernizację i rozwój._________________________________________________________________________________
Niewątpliwie i przede wszystkim to skuteczne pozyskiwanie funduszy unijnych i środków zewnętrznych może obecnie służyć podnoszeniu poziomu życia mieszkańców Gminy Płośnica i rozwiązywaniu ich najważniejszych problemów, jakimi są: ubóstwo, bezrobocie i alkoholizm. Nie może być wątpliwości, co do potrzeby zatrudnienia w Urzędzie Gminy Płośnica najlepszego specjalisty ds pozyskiwania takich funduszy.

__________________________________________________________________________________

Na ogłoszenie Wójta Gminy Płośnica o naborze kandydatów do pracy w Urzędzie Gminy w Płośnicy na stanowisko mł. referenta do spraw pozyskiwania funduszy unijnych i środków zewnętrznych zgłosiła się także Pani Justyna Żywicka.


PANI JUSTYNA ŻYWICKA:

 DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:

19.05.2003 – 31.03.2007 - praca na stanowisku Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Działdowie, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Działdowie.

 WYKSZTAŁCENIE:

2001 – 2003- Studia magisterskie
Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Wydział Nauk Politycznych, Kierunek: politologia,
Specjalność: administracja publiczna.

1999 – 2001 – Studia Licencjackie
Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Wydział Administracji, Kierunek: administracja.WYKSZTAŁCENIE DODATKOWE:
2004 – 2005 - Studia Podyplomowe,
Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie
Wydział Nauk Społecznych i Sztuki
Specjalność: oligofrenopedagogika.

2005 – 2006 – Studia Podyplomowe,
Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie.
Kolegium Wiedzy Praktycznej,
Specjalność: Prawo zamówień publicznych,


2006 -do dziś- Studia Podyplomowe,
Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku,
Specjalność: Zarządzanie organizacjami pomocy społecznej.


 DODATKOWE KWALIFIKACJE:
Bardzo dobra znajomość obsługi komputera: programy Windows, MS – Word, Excel,
Prawo jazdy; Kat B i T.


 UKOŃCZONE KURSY:
05.07.2004 Kształcenie ponadgimnazjalne uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym.
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

1 –21.04.2004 „Europejski Fundusz Społeczny”.
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.


19.06.2004 Szkolenie z zakresu Fundraisingu.
Centrum Edukacji Społecznej przy Elbląskim Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.


29.06.2004 „Fundusze unijne w praktyce”
Centrum Edukacji Społecznej przy Elbląskim Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.


30.03.2005 Warsztaty pisania wniosków dla obiektów ochrony zdrowia, oświatowych i sportowych w ramach ZPORR,
Firma Euro – konsulting Sp. Z.o.o, Gdańsk,

13.07 – 15.07. 2006 „Z WTZ na otwarty rynek pracy przy wykorzystaniu doświadczeń Europejskich”,
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

21.08.2006 „Jak skutecznie aplikować o środki finansowe z Funduszy Norweskich”,
DMS Consulting, Olsztyn.

4.09.2006 „Korzyści związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych w zestawieniu z obowiązkami pracodawcy osoby niepełnosprawnej”,
Ośrodek Szkolenia Krajowej Izby Gospodarczo Rehabilitacyjnej, Toruń.

24 września 2006 „Wsparcie dla Warsztatów Terapii zajęciowej”
Instytut Audytu i Ewaluacji w Warszawie.
______________________________________________________________________________

http://www.bip.plosnica.pl/?p=document&action=show&id=1347&bar_id=1329

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne.

Dokumenty aplikacyjne złożone przez Panią Justynę Żywicką nie spełniają wymogów formalnych, bowiem brak jest zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku, na które przeprowadza się nabór
(pk4h ogłoszenia o naborze na w/w stanowisko) i w związku z czym oferta zostaje odrzucona.


Płośnica, dnia 25.09.2007 rok

Przewodniczący Komisji
M. Michał NiedźwieckiWyjaśniam, że zgodnie z Kodeksem Pracy: [link widoczny dla zalogowanych] "Badania profilaktyczne podzielić można na 3 grupy:
Wstępne - wykonywane przez kandydata do pracy, potwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na określonym stanowisku (...)"

"Badania profilaktyczne przeprowadza się na podstawie skierowania wydanego przez pracodawcę."
[color=red]
... którego Pani Justyna Żywicka nie otrzymała i z tego powodu nie mogła przedłożyć do konkursu zaświadczenia lekarskiego, którego żądał jej ewentualny pracodawca, jakim miał być Wójt._____________________________________________________________________

http://www.bip.plosnica.pl/?p=document&action=show&id=1366&bar_id=1334
Wójt Gminy Płośnica informuje o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Płośnicy ul. Dworcowa 52; 13-206 PłośnicaRyszard L.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Sob 23:43, 26 Sty 2008, w całości zmieniany 27 razy
Czw 22:51, 24 Sty 2008 Zobacz profil autora
upiórr z przeszłości
ZadomowionyDołączył: 24 Lut 2007
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z nieskończoności....

Post
Tyle szkół, szkoleń , kursów i kobita spaprała proste podanie Shocked
Wnioski o kaskę z UE muszą być absolutnie zgodne z warunkami aplikacji. Cóż - dura lex sed lex Confused
A że po polsku dura.... znaczy co innego?
Polska w Płośnicy Laughing

Wiadomość roku:
Gmina Płośnica posiada duży potencjał turystyczny. Mozna by skansen zrobić i pokazywać żywe skamieliny Rolling Eyes Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Pią 2:39, 25 Sty 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
WYBRANE cytaty ze
Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie gminy Płośnica w latach 2006 - 2013

IV. RAPORT O STANIE GMINY PŁOŚNICA.
http://www.bip.plosnica.pl/?p=document&action=show&id=1237&bar_id=1291

"Władze gminy, przedstawiając niniejszy dokument mają nadzieję, że stworzy on nową jakość w rozwiązywaniu nabrzmiałych problemów społecznych, stworzy nowy impuls do integracji lokalnej społeczności i przyczyni się podniesienia jakości życia ogółu mieszkańców."

Powyższe rozumiem tak:
Władze gminy przedstawiły niniejszy dokument (Strategię Rozwiązywania Problemów ...), aby [b]on
(czyli ten dokument) stworzył "nową jakość w rozwiązywaniu nabrzmiałych problemów społecznych" i "stworzył impuls do integracji społecznej". Logiczne ?

- "Gmina Płośnica posiada duży potencjał turystyczny. Zapewniają to: uroki krajobrazu, bogata rzeźba terenu, czyste powietrze oraz dziedzictwo kulturowe. Stąd też wynikają możliwości lokowania działalności agroturystycznej, co wymaga jednak inwestycji w niezbędną infrastrukturę (ścieżki rowerowe, zapewnienie atrakcji w postaci jazdy konnej, cyklicznych imprez itp.)."

Odkrycie dekady czy "urzędowy żart" :
Według analizy Urzędu Gminy Płośnica, nasza gmina posiada niewykorzystany potencjał turystyczny, co zapewniają uroki krajobrazu, bogata rzeźba terenu i czyste powietrze. Shocked
Tak się składa, że badałem perspektywy rozwoju turystyki w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. Wynik był dość obiecujący, ale wcale nie gwarantujący powodzenia inwestycji w rozwój turystyki w tamtym regionie. Powiedzcie mi w czym dla potencjalnego inwestora w branżę turystyczną atrakcyjniejszy jest obszar Gminy Płośnica? Gdzie w naszej gminie znajdują się porównywalnie piękne krajobrazy do tych, jakie spotykamy np. w okolicach Górzna czy Bryńska? Gdzie u nas są tak pięknie położone jeziora czy lasy tak bogate w grzyby, jagody itp., w stanie nienaruszonym od kilkuset lat?
Rzeczywiście, za jedynie słuszne spostrzeżenie, pozwalające przyciągnąć do nas jakichkolwiek turystów, uważam pomysł przekształcenia Płośnicy w skansen (pisałem już o tym), co wcale nie jest pozbawione sensu.

- "Do najważniejszych problemów społecznych na terenie gminy Płośnica należą:
- ubóstwo (...)
- alkoholizm (...)
- bezrobocie (...) "


- "I tak np. problem bezrobocia w krótkim okresie czasu może prowadzić do wystąpienia zjawiska ubóstwa. Ten z kolei w powiązaniu z wyżej wspomnianym bezrobociem rodzi poczucie frustracji i braku perspektyw. Taki stan rzeczy sprzyja wystąpieniu zjawiska alkoholizmu, który jeszcze bardziej pogłębia ubóstwo i utrudnia znalezienie pracy."

- "Wzrost poziomu dochodów ludności stanowić będzie najlepszą gwarancję rozwiązywania podstawowych problemów społecznych, jakimi są bezrobocie, ubóstwo i alkoholizm. Realizacja strategii wymaga zaangażowania całej wspólnoty."


Z całkowitym przekonaniem twierdzę, że - celem zwiększenia dochodów mieszkańców gminy - w pierwszym rzędzie należy podjąć następujące działania:
- zadbać o pozyskanie inwestorów, którzy utworzyliby nowe miejsca pracy
- szukałby najskuteczniejszych metod pozyskiwania funduszy (dotacji) zewnętrznych, które w pierwszym rzędzie posłużyłyby przygotowaniu terenów pod inwestycje i poprawie infrastruktury.

Oto Władza Gminy doskonale rozumie, że jedynie wzrost dochodów ludności "będzie najlepszą gwarancją rozwiązywania podstawowych problemów społecznych, jakimi są: bezrobocie, ubóstwo i alkoholizm".

Czy powyższego nie można rozumieć też w następujący sposób: Władze Gminy, które nie podejmują właściwych i skutecznych działań, mogących przyciągnąć inwestorów, dających szanse wzrostu dochodów ludności gminy, są współwinne występowaniu w gminie wysokich wskaźników bezrobocia, ubóstwa i alkoholizmu.

Z analizy Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie gminy Płośnica w latach 2006 - 2013 oraz z analizy innych informacji ze strony BIP Płośnica, wyciągam następujący wniosek:
Obecna Władza Gminy Płośnica doskonale rozumie i zna najpoważniejsze problemy mieszkańców gminy, a rozwiązuje je w następujący sposób:

1. Nie zatrudnia świetnie przygotowanego specjalisty ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych, ponieważ ta osoba nie dostarczyła do konkursu zaświadczenia lekarskiego, którego uzyskać nie mogła bez naruszenia prawa, a Wójt zażądał jego dostarczenia. Nadmieniam, że Pani Justyna Ż. jest współautorem projektu, który wygrał w konkursie i uzyskała dofinansowanie na jego realizację.
W zamian Wójt zatrudnił osobę, posiadającą "wiedzę i umiejętności, które połączone w przyszłości z doświadczeniem mogą gwarantować skuteczne aplikowanie o środki z funduszy europejskich." (Wójt Gminy Płośnica - http://www.bip.plosnica.pl/?p=document&action=show&id=1366&bar_id=1334 )
2. Nie podejmuje systematycznych, skutecznych działań marketingowych, promujących gospodarczo Gminę Płośnica.
3. Za pierwszy kontakt z inwestorem w Urzędzie Gminy Płośnica - do czasu, gdy to ujawniłem - odpowiadała osoba w wieku studenckim, bez żadnego fachowego przygotowania i bez kompetencji ( http://www.plosnickie.fora.pl/urzad-gminy-gabinet-cieni,13/osoby-piastujace-kierownicze-stanowiska-w-ugm,126.html ).R.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Nie 2:00, 27 Sty 2008, w całości zmieniany 10 razy
Sob 23:51, 26 Sty 2008 Zobacz profil autora
upiórr z przeszłości
ZadomowionyDołączył: 24 Lut 2007
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z nieskończoności....

Post
"Do najważniejszych problemów społecznych na terenie gminy Płośnica należą:
- ubóstwo (...)
- alkoholizm (...)
- bezrobocie (...)
"


W zasadzie rozwiązanie tych problemów nikomu sie nie opłaca.

1.obetną dotacje i fundusze na zwalczanie ubóstwa, alkoholizmu i bezrobocia
2. Brak problemów i dotacji na ich zwalczanie spowoduje nieuchronne cięcia etatowe w urzędzie i kilka synekurek dla swojaków mniej, mniej łupów wyborczych, spadnie zainteresowanie wyścigiem do władzy, więc spadnie jakość konkurentów do wybieralnych stanowisk,
3. bezrobotni będą musieli iść do roboty, ale jak, kiedy już prawie drugie pokolenie nie bardzo wie o co w tym chodzi i o zgrozo!! ponoć chodzić trzeba codziennie,
4. ubogim nikt niczego nie zasponsoruje,
5.spadną wpływy z opłat za koncesje na handel alkoholem,
6.uszczuplą się wpływy do budżetu państwa tytułem mandatów i kar za wybryki po pijaku,
7.sklepom z alkoholem spadną obroty


Cud by sie przydał. Dużo ludzi wtedy przyjeżdża.... Twisted Evil


Post został pochwalony 1 raz
Pią 22:22, 01 Lut 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
W czasach Gomółki słaba władza wolała widzieć naród chronicznie podchmielony, niż odpowiadać na trudne pytania trzeźwo myślących.
Twój czarny żart nie jest pozbawiony sensu. Twoje wywody w znacznej mierze są logiczne i analogiczne co wprowadza w stan przygnębienie.

R.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Pią 23:07, 01 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
Pią 23:06, 01 Lut 2008 Zobacz profil autora
upiórr z przeszłości
ZadomowionyDołączył: 24 Lut 2007
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z nieskończoności....

Post
Ryszardzie pragnę zaprotestować przeciwko powielaniu nie uzasadnionych stereotypów.
Zapomniałeś co na lekcjach propagandy wtedy tytułowanych historia opowiadały panie nauczycielki? Rolling Eyes
To szlachta rozpijała chłopów! Innym problemem jest to ,że uciemiężonym strasznie to się spodobało.
W czasach Gomółki władza była jeszcze silna wiarą aktywu robotniczego i młodzieżowego w jej sprawczą moc i omnipotencję .
Właśnie mija za parę tygodni 40 lat od odcięcia się władzy i jej ciemnego podpitego zaplecza od "Dziadów".


Post został pochwalony 1 raz
Sob 2:03, 02 Lut 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Twierdzisz, że polska szlachta "rozpijała chłopów"?
Rzeczywiście można powiedzieć, że szlachta rozpijała swoich poddanych, za których jednocześnie była odpowiedzialna, ale ze sprzedaży alkoholu czerpała nie małe korzyści. Zwykle było tak, że karczma, która była własnością miejscowego pana, któremu "niektórych zajęć" nie wolno było się imać, pod rygorem utraty szlachectwa, czyli wyższej pozycji społecznej i władzy, była wydzierżawiana osobie trzeciej (często z "narodu wybranego"). Ten "wynalazek" podtrzymywał wizerunek szlachetności szlachcica, bo przecież to nie on, lecz dzierżawca karczmy, bezpośrednio "rozpijał chłopów". Ty jednak twierdzisz, że to polski szlachcic rozpijał chłopów? Uznałem, że słusznie ... i dostrzegłem w tym analogię Arrow ... .

Trzeźwość jest cnotą z rodziny cnót umiarkowania. Nawet Kościół nie potępiał spożywania alkoholu, ale z pijaństwem walczył. Biblia nie potępia alkoholu, a nawet chwali jego zalety. Św. Paweł na przykład zalecał swojemu przyjacielowi spożywanie wina jako lekarstwa na choroby żołądkowe. Jezus nauczał, że pijacy nie będą zbawieni i nie ujrzą Królestwa, ale jednocześnie dokonał cudu w Kanie Galilejskiej, przemieniając wodę w wino. Prawdą jest więc, że alkohol stworzony jest dla ludzi, którym powinien służyć, ale wystrzegać się go powinny osoby z "niesprawnymi hamulcami".

Alkoholizm jest społeczną plagą. Zostało udowodnione, że jeden alkoholik demoluje życie średnio 3-4 osób swoich najbliższych, w tym dzieci.

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Nie 1:23, 03 Lut 2008, w całości zmieniany 4 razy
Nie 1:15, 03 Lut 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
12 lutego 2008 r. zwyciężyła mądrość, uczciwość i odpowiedzialność za dalsze losy Gminy!

BRAWO dla Radnych Gminy za ich odpowiedzialną decyzję !!!


Ryszard L.


Ps.: http://www.plosnickie.fora.pl/urzad-gminy-gabinet-cieni,13/strategia-rozwoju-gminy,138.html


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Śro 22:05, 13 Lut 2008, w całości zmieniany 6 razy
Wto 23:04, 12 Lut 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
UWAGA !

Wierzę, że to nie są kolejne mieszkania dla wybrańców:

- Wielki Łęck - mieszkanie za 16600 zł - sprzedaż bezprzetargowa
- Gralewo - mieszkanie w szkole za 31000 zł - sprzedaż bezprzetargowa
- Gralewo - mieszkanie w szkole za 41000 zł - sprzedaż bezprzetargowa


1. http://www.bip.plosnica.pl/?p=document&action=show&id=1483&bar_id=1368
2. http://www.bip.plosnica.pl/?p=document&action=show&id=1484&bar_id=1368

R.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Pon 23:20, 25 Lut 2008, w całości zmieniany 3 razy
Pon 23:17, 25 Lut 2008 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna » Kadencja 2014-2018 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 5 z 11

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin