Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna P Ł O Ś N I C A
Czytaj, pisz, dyskutuj. Płośnica da się lubić!
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Ryszard L. - kontynuacja dyskusji.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna » Kadencja 2014-2018 Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Ryszard L. - kontynuacja dyskusji.
Autor Wiadomość
proboszcz
Nowy forumowiczDołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rozkraczewo k/Swędziworów

Post !!!
Głosie........... i o to chodziło !!!!

oby więcej takich postów !!!

.....W zasadzie ja mogę czuć się troszeczkę, jak William Wallace z filmu "Braveheart" - NIE -!!!!! możesz czuć sie jak Bonaparte z Naszego hymnu.!!!!!!!!!!!


Post został pochwalony 0 razy
Pon 15:54, 14 Kwi 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Hm ...?
Proszę - wyhamujcie! Nie róbcie ze mnie bohatera, którym nie jestem. Nie zapominajcie, jak bardzo mnie zwalczaliście za to, iż miałem odwagę wszystkim Wam powiedzieć "NIE", za to, że sprzeciwiłem się Wam. Poczytaj "Proboszczu" swoje pierwsze wypowiedzi na tym forum, a przypomnisz Sobie, kim jestem.


Hymn – wyraz pochodzenia greckiego - oznacza uroczystą i podniosłą pieśń. Śpiewa się ją stojąc na baczność, poważnie. Ufam, że tak właśnie traktujesz hymn, gdy odnosisz się do niego w swojej wypowiedzi. Fakt ten przyjmuję za certyfikat jakości Twoich słów, stąd nie bedę doszukiwał się w nich ukrytej ironii.
Hymn mówi o najwyższych wartościach dla narodu. Może warto więc przypomieć jeden z ważniejszych jego fragmentów:


"Hasłem wszystkich zgoda będzie
I ojczyzna nasza."Ryszard L.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Pią 10:27, 18 Kwi 2008, w całości zmieniany 11 razy
Pon 19:41, 14 Kwi 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
"Guciu" i "Proboszczu",

Po roku - powiedzmy - wymiany pogladów, doszliśmy do wspólnego wniosku, że właściwie Ryszard L. ma rację w każdej kwestii, którą porusza. Przyznajcie, że mimo wszystko brakuje Wam odwagi, by podpisać się swoimi nazwiskami pod tak oczywistymi prawdami. Skoro doszliśmy wreszcie do porozumienia, to dlaczego nie ujawnicie się? Dlaczego nie staniecie "twarzą w twarz" z prawdą o życiu publicznym w Gminie Płośnica i o problemach, jakie koniecznie i niezwłocznie należy rozwiazać ... wspólnymi siłami?!
Czekam też na odpowiedź w sprawie "Kodeksu Etyki".

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 10:53, 16 Kwi 2008 Zobacz profil autora
proboszcz
Nowy forumowiczDołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rozkraczewo k/Swędziworów

Post
Ryszard L. na pewno najczęściej zajmuje głos na tym forum....... Ryszard NIE ma racji we wszytskich poruszanych przez niego kwestiach i to, że nie podważam od jakiegoś czasu Twoich ,,prawd" nie oznacza, że się z nimi zgadzam. Po prostu nie mam potrzeby udowadniania, że jest tak a nie inaczej, czy odwrotnie.... co nie ozacza, że z wieloma Twoimi poglądami sie zgadzam (co nie czyni chyba ze mnie dziwaka ??? ), bo pewne kwestie są oczywiste.... PEWNE !!!

''brakuje Wam odwagi, by podpisać się swoimi nazwiskami pod tak oczywistymi prawdami. Skoro doszliśmy wreszcie do porozumienia, to dlaczego nie ujawnicie się? Dlaczego nie staniecie "twarzą w twarz"
----- sądzę, że nie ma potrzeby żebym ja czy inni użytkownicy tegoż forum ujawniali się. Jak sam wiesz zrobili to nieliczni ( chyba ??? wiem tylko o Tobie) .... ale ty Głosie.... nie przyznałeś się sam, z tego co wiem, zostałeś zdemaskowany......ha , przez GOŚCIA, który w pierwszym momencie sądził, iż jesteś januszem K..... a w późniejszej fazie byłeś zmuszony się przyznać... i jak sądzę to był Twój błąd ( oczywiście Ja tak sądze, a jeżeli Ty twierdzisz inaczej to jest to dla mnie niezrozumiałe) Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ilu miałbyś teraz zwolenników gdybyś został anomimowy, a jak jest teraz to sam widzisz (i nie próbuj pisać, że zyskałeś tylu zwolenników, takie szerokie grono uczonych itp. )

....... często twoje poczynania są dla mnie niezrozumiałe, czaem nawet śmieszne......... ale Ty masz jednak dobre intencje (jestem nawet przekonany o tym) ale Głosowi.... byłoby łatwiej zrealizować wiele pomysłów niż Ryszardowi L.

pozdrawiam KLECHA !!!

( a gdzie Terrrrrr, Anioł sprawiedliwości i tp, dlaczego o ich dusze i zdemaskowanie nie ubiega się Głos........???????)


Post został pochwalony 0 razy
Śro 15:06, 16 Kwi 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Myślałem nad tą odpowiedzią, coś napisałem, poprawiałem i w końcu wszystko wymazałem. Jeszcze raz biorę głęboki wdech. Może tym sposobem uniżam się, ale, dla wyższego dobra, nie pozwolę się sprowokować. Rozumiem, że przemawia przez Was zawiść do osoby, która samodzielnie i publicznie odważyła się Wam sprzeciwić i jednocześnie udowodniła, że ma rację, wskazując strategiczne problemy w Gminie, które nie są właściwie rozwiązywane. W sytuacji tak oczywistych prawd, których obalić nie sposób, postanowiliście atakować już cokolwiek lub kogokolwiek można, a że niczego mi zarzucić nie potraficie - postanowiliście oczerniać moją osobę z nadzieją, że może już odpuszczę. Błąd ! Myślę, że na próżno liczycie na moje ustąpienie. Wiem, że odwalam dużą robotę i widzę jej efekty. Od dawna nie zauważam prawie żadnych, prawnie wątpliwych, decyzji Wójta. Przy okazji wielu analiz zastanawiam się nad lepszymi rozwiązaniami. Na przykład w kwestii naboru na wolne stanowisko urzędnicze Wójt zapewne zgodził się z moimi uwagami i dlatego postanowił coś naprawić. Informuję, że Wójt wkrótce ogłosi nabór na kolejne stanowisko urzędnicze ds pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Czy nie o to zabiegałem? Pisałem, aby Wójt zatrudnił jeszcze jednego pracownika. Proszę sprawdzić w poprzednich postach. Przypomnę, że przed utworzeniem tego forum nie było w Gminie żadnego pracownika, który zajmowałby się pozyskiwaniem takich środków.
Gdy uświadomiłem Państwu, że Gmina Płośnica zamyka peleton w województwie w rankingach, związanych z wielkością dochodów i wydatków inwestycyjnych, dopiero wtedy Wójt postanowił utworzyć odpowiednie stanowisko. Odbył się nabór. Jak to było - wszyscy wiedzą. Wkrótce zajmą się tym dwie osoby. Wierzę, że tym razem Wójt nie zawiedzie.

Powiem więcej - z Waszego powodu coraz bardziej podoba mi się to co robię, gdyż potrafię udowodnić swoje racje, chociaż trudno jeszcze mówić o satysfakcji. Wiadomo już, że nikt wcześniej nie miał tyle odwagi, by sprzeciwić się praktykom, które doprowadziły Gminę w rankingach do 115 miejsca na 116 gmin w województwie.

Zakładam, że chcecie już zgody, współpracy, a przede wszystkim "ciszy" i spokoju, by spróbować inaczej. Uważam, że bardzo tego nam teraz trzeba i zapewniam, że wolałbym już zaprzestać wyszukiwania błędów z przeszłości.

Od dawna Proboszczu prosiłem, abyś zechciał zaprzestać rzucania pod moim adresem bezpodstawnych oskarżeń, a jeżeli już, to oczekiwałem, żebyś wskazywał konkretnie, w której z zasadniczych kwestii nie mam racji. Pragnąłem, abyś udowadniał w jakich kwestiach zachowuję się nieuczciwie i szkodliwie dla interesu, zdecydowanej większości, mieszkańców Gminy Płośnica? Dotychczas wielokrotnie mnie oczerniałeś, ale jeszcze nigdy niczego konkretnego mi nie zarzuciłeś, stąd twierdzę, że otrzymałeś rolę mąciciela, który ma za zadanie prowokować do odejścia od rzeczowych dyskusji.

Uznałem, że celowo odwracasz uwagę od właściwego tematu, jakim jest Kodeks Etyki. Czekam na odpowiedź w tej sprawie, a tymczasem informuję, że najbliższy swój wolny czas zamierzam poświęcić na omówienie treści przyszłego Kodeksu Etyki Pracowników Samorządowych Gminy Płośnica lub, jeżeli nie zechcecie o tym dyskutować, zajmę się wnikliwą analizą dotychczasowych praktyk w Gminie i ich zgodności z modelowymi Kodeksami Etyki Pracowników Samorządowych. Wkrótce też trzeba spodziewać się publikacji w innych mediach.

Ryszard L.


Jest godz. 2.35 rano - tyle to mnie kosztuje. Sad


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Nie 21:21, 20 Kwi 2008, w całości zmieniany 7 razy
Czw 1:29, 17 Kwi 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
"Guciu" i "Proboszczu" !

Jest propozycja, żeby ważniejsze osoby z forum ujawniły swoje nazwiska. Proponuję, abyście zrobili to samo. Możemy ustalić listę.
Porozmawiajcie publicznie na poważnie. To propozycja i odpowiedź na sugestię "Proboszcza".
Czekam na odpowiedź.

Ryszard L.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Czw 22:30, 24 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
Czw 22:27, 24 Kwi 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Nie umiem zrozumieć działań, podejmowanych przez "Gucia" (i "Proboszcza").

Przypominam ostatnie z nich.
W dniu 26 marca br. pojawił się nowy forumowicz "Gucio", który napisał na forum:


Cyt.: "Co pana zdaniem powinien czynić wójt , albo co zrobiłby pan na jego miejscu, żeby nie narazić się na takie ataki ze strony takich jak pan."

Na to odpowiedziałem, że najlepszym środkiem jest przyjęcie, a następnie respektowanie "Kodeksu Etyki Pracowników Samorządowych, Radnych i Wójta", na co Gucio odpisał w dniu 28 marca br.:

Cyt.: "panie ryszardzie myślę, że jeżeli to najważniejsza sprawa, to da się to zrobić i myślę, że wójt postąpi właśnie tak, ale co z dobrobytem mieszkańców, który jest przez pana tak akcentowany, może pan u nas zainwestuje, jakimi pan dysponuje możliwościami".

Kodeks Etyki nie jest pomysłem Ryszarda, lecz jest to dokument powszechnie znany i używany w urzędach gmin, powiatów itp.. Przykładowe jego brzmienie nie trudno odszukać w internecie, co zapewne "Gucio" uczynił.

Po tym jednak "Gucio" zamilkł, po prostu zniknął. Dlaczego? Proponuję dokończyć to, co "da się zrobić", a "Gucio" uznał, że "Wójt postąpi właśnie tak"?
Niczego niewłaściwego przecież nie proponuję. Zawsze możemy się spotkać i porozmawiać o szczegółach oraz o tym, co dalej. Warto też pamiętać, że zachowanie etyki, bez przyjęcia Kodeksu Etyki, tak samo obowiązuje.


Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Czw 11:14, 08 Maj 2008, w całości zmieniany 6 razy
Czw 11:03, 08 Maj 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post CDN
CDN


Post został pochwalony 0 razy
Śro 23:12, 26 Sty 2011 Zobacz profil autora
Bernard
ZadomowionyDołączył: 03 Mar 2011
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
CDN? czego kolejnych układów?? Dalszego nieróbstwa?? To co się w gminie dzieje przerasta ludzkie pojęcie.


Post został pochwalony 0 razy
Nie 16:21, 06 Mar 2011 Zobacz profil autora
Tajemniczy-Don-Pedro
Nowy forumowiczDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post układy?
masz jakiś przykład nowych ukladów?


Post został pochwalony 0 razy
Nie 18:53, 06 Mar 2011 Zobacz profil autora
Bernard
ZadomowionyDołączył: 03 Mar 2011
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Pewnie, że mam, wystarczy przeanalizować kto został ostatnio zatrudniony, gdzie poprzednio pracował..... a miało być jak ??? UCZCIWIE.

Ktoś włożył dużo pracy w te forum, na pewno jest potrzebne by wymienić miedzy sobie informacje, na początku była nagonka na wójta i nie wygrał wyborów. a teraz może być tylko jedna kadencja, może aż jedna kadencja albo nie pełna kadencja .....


Post został pochwalony 0 razy
Pon 7:35, 07 Mar 2011 Zobacz profil autora
melisa
Nowy forumowiczDołączył: 04 Gru 2010
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post

Cóż, każdy swoje trzy grosze uważa za najlepszą monetę..Spory światopoglądowe z racji odmiennych sposobów postrzegania mogą trwać w nieskończoność a gmina z każdą chwilą traci szansę na produktywny rozwój. Mentalnie wciąż tkwimy w poprzednim ustroju: każdy się oburza, narzeka, obwinia wszystkich dookoła i ...nic poza tym. Obecnie mamy wolność wyboru i perspektywy których tak gorąco się domagaliśmy. W takim razie, gdzie się podziała inicjatywa obywatelska? Pomijając niedomagania naszej stosunkowo młodej demokracji każdy z nas jako obywatel dostał możliwość zrzeszania się i powoływania inicjatyw sprzyjających konstruktywnym działaniom i dających wsparcie zrzeszonym członkom. Nawet jeśli władze nie sprzyjają postępowi wystarczy 7 światłych i przedsiębiorczych obywateli by powołać (np. apartyjne) stowarzyszenie z osobowością prawną: pskite.pl/index.php/pskite/dokumenty/20-ustawa-prawo-o-stowarzyszeniach-tekst-jednolity.html
Można także pozyskać fundusze na krzewienie przedsiębiorczości. Zarówno z dotacji jak i z grantów unijnych (POKL czy RPO) a także od fundacji czy zebranych przez członków środków. Widzimy, że jednak można, spoglądając na owocne inicjatywy innych – chociażby na przykładzie już wcześniej przytoczonej tu gminy i innych powiatów.
Dla mniej zorientowanych aktywistów: garść informacji na temat organizacji pozarządowych: /ngo.pl/
Do podjęcia takiej inicjatywy potrzeba porozumienia ponad podziałami, spojrzenia poza własny horyzont postrzegania. I wcale nie chodzi mi o jednolitość i jednomyślność, bo tam gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli i robi.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 19:05, 08 Mar 2011 Zobacz profil autora
melisa
Nowy forumowiczDołączył: 04 Gru 2010
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post

Dojrzała postawa to nie bezproduktywne pieniactwo czy czcza demagogia a podjęcie konkretnych ustaleń, działań i sprzymierzenie sił w imię wspólnej sprawy. I myślę, że po to właśnie powstało to forum – jako niezależne medium służące jako platforma komunikacji osób którym zależy na praktycznych ustaleniach i konstruktywnych dyskusjach (inspirujących do działalności i zmian) a nie na politycznych dywagacjach i populistycznych hasłach. Bo takich form marnowania energii mamy na naszym polskim podwórku pod dostatkiem.
To pierwszy krok a reszta zależy od naszych chęci i umiejętności. Rozliczajmy się z czynów a nie słów. Tego co potrzebuje gmina to konkretne plany rozwojowe i 'burza mózgów', konstruktywna dyskusja, na przykład w formie gminnego referendum, które obejmie wszystkich mieszkańców. (pkw.gov.pl/katalog/artykul/17944.html )
Może któryś zaangażowany w teoretyczne spory rozmówca, wykaże się inicjatywą i przedstawi swój własny plan na współdziałanie płośniczan. Na pewno wielu z nich ma jakieś pomysły a może i obiecujące plany, czekające na rozwinięcie i zepchnięte w cień przez brak poparcia i wyuczoną bezradność środowiska. Płośnica posiada potencjał, który marnuje się przez ciche przyzwolenie na nic nie robienie. Każdy z nas może coś zdziałać już dziś i zaplanować lepsze jutro. Zamiast personalnych przepychanek i politycznych sporów proponuję topic: Inicjatywa dla Płośnicy: pomysły.
Bycie obywatelem daje nam zarówno przywileje jak i obowiązki. Obowiązkiem jest czynne zaangażowanie dla dobra naszej społeczności i zburzenie muru ignorancji oddzielającego od wiedzy i możliwości. To my sami kreślimy nasz horyzont oraz definiującą go perspektywę To nie my jesteśmy tworem okoliczności lecz okoliczności są tworem naszego działania lub zaniechania. A to zależy przede wszystkim od sposobu postrzegania sytuacji -czyli naszych postaw, często obarczonych tendencyjnością i brakiem świadomości..


Post został pochwalony 0 razy
Wto 19:05, 08 Mar 2011 Zobacz profil autora
mieszkaniec
Nowy forumowiczDołączył: 29 Sty 2012
Posty: 25
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Proszę, kontyuujmy te dyskusje !!! Pan fantastycznie to robił. Jak swietnie pan rozwiązał problem byłego wójta. Świetnie pan o tym pisał. Wiadomo kto pana krytykował i pana nie lubił. Nie mogli przecierz pana lubić za takie "lanie". Chyba pan to rozumiał? Nimi nie ma co się przejmować. Pan opisywał ich nieładne wystepki, wytłumaczył, co robili źle, nawet pomocy nie przyjeli, to ludzie w końcu dowiedzieli się na kogo nie głosować. Przegrali swoje wybory! Przegrali z Panem!!! BRAWO!!!
Przegrać musiał tamten wujt, bo był skompromitowany, a ktoś musiał wygrac, wiec załapał sie obecny na stołek. Wygrał i jest niewdzięczny? Z panem chce sie spierać? Hm SmileSmile . Ciekawy wybór?! Smile Niestetyy nie ma pan nastepcy i musi pan sie zdecydować. Kto to wszystko teraz dokonczy? Bez rozmów, dobrych pomysłów, krytyki ta gmina nie ożyje. Pan musi się pojawić ... . Mam nadzieję, że pan to wszystko czyta. W swoim imieniu o to pana proszę. Może ktoś jeszcze podpiszę się pod moją prośbą?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez mieszkaniec dnia Czw 0:41, 02 Lut 2012, w całości zmieniany 2 razy
Czw 0:33, 02 Lut 2012 Zobacz profil autora
Kacper
ZadomowionyDołączył: 07 Mar 2011
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Na początek trzeba zrobić porządek na swoim podwórku, punktualność w pracy rano i praca do końca godzin. Ja pracuję, nikogo nie interesuje, że nie mam autobusu że akurat samochód się zespół mam być na 7 i jestem, do 15. Następnie, sprawdzić wykształcenie i kompetencje pracowników. Kto nie ma uzupełnić, maturę zdać i na studia ale nie za państwową kasę za swoje . Kto się kwalifikuje na emeryturę niech idzie sobie.


Post został pochwalony 0 razy
Czw 21:48, 02 Lut 2012 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna » Kadencja 2014-2018 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 7 z 11

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin