Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna P Ł O Ś N I C A
Czytaj, pisz, dyskutuj. Płośnica da się lubić!
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Osoby piastujące kierownicze stanowiska w UGm.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna » Urząd Gminy - Gabinet Cieni Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Osoby piastujące kierownicze stanowiska w UGm.
Autor Wiadomość
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post Osoby piastujące kierownicze stanowiska w UGm.
Osoby piastujące kierownicze stanowiska:
( Inf. pochodzi ze strony: [link widoczny dla zalogowanych] )


1. Mieczysław Michał Niedźwiecki, Wójt
Telefon: 0502240520
E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

2. Kazimierz Podlasin, Zastępca Wójta
Telefon: 0503150037
E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

3. Konrad Sobiech, Przewodniczący Rady
Telefon: 0236969291

4. Katarzyna Zakrzewska, Sekretarz
Telefon: 0236968008
E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

5. Teresa Jęraszek, Skarbnik
Telefon: 0236968008

6. Bartosz Rozentalski, Pierwszy kontakt z inwestorem
Telefon: 0236968008
E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]


Rozumiem, że osoba odpowiedzialna za "pierwszy kontakt z inwestorem" jest odpowiednim partnerem do poważnych dyskusji w świecie biznesu. To bardzo poważne zadanie, od którego zależy rozwój gospodarczy gminy oraz sytuacja materialna jej mieszkańców.
O inwestorów należy umiejętnie walczyć z wykorzystaniem narzędzi marketingowych. Przede wszystkim należy sporządzić umiejętną ofertę, wyczerpującą podstawowe oczekiwania każdego przedsiębiorcy. Co najważniejsze - inwestorów trzeba umiejętnie szukać, a nie czekać latami na cud ich samorzutnego pojawienia się. Jeżeli nie realizuje się odpowiedniej strategii i nie prowadzi się planowych działań marketingowych, wymierzonych na pozyskiwanie inwestorów, to pozostaje oczekiwanie na zupełny przypadek, gdy jakiś przedsiębiorca samodzielnie doceni walory gospodarcze naszej gminy. W tym wypadku gmina musi wyróżnić się swoim zewnętrznym wizerunkiem, by choć na chwilę przyciagnąć uwagę. Ten wizerunek kształtują takie czynniki, jak: jakość infrastruktury, gospodarność mieszkańców i lokalnych władz, herb, flaga czy logo gminy, dostrzegalne oczami przypadkowego obserwatora. Każdy poważny inwestor w pierwszym rzędzie ocenia jednak z kim personalnie ma do czynienia. Jeżeli w rozmówcy dostrzeże równorzędnego partnera, wtedy kontynuuje dyskusję i przechodzi do rzeczy. W innym razie jak najszybciej znika. Zatrzymać go można przede wszystkim profesjonalną obsługą „pierwszego kontaktu …”.
Chciałbym poznać kwalifikacje i doświadczenie biznesowe w/w osoby, odpowiedzialnej w Gminie Płośnica za "pierwszy kontakt z inwestorem".


Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Sob 20:05, 17 Mar 2007, w całości zmieniany 2 razy
Sob 1:15, 17 Mar 2007 Zobacz profil autora
sting123
Nowy forumowiczDołączył: 04 Mar 2007
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post ooo
nie wiedziałem o tym..... ale jeżeli masz racje
to POPIERAM i uwazam ze twoje zarzuty sa w pełni uzasadnione
brawo dla głosu/....


Post został pochwalony 0 razy
Sob 15:12, 17 Mar 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Jak wiadomo Wójt (wstępnie) odmawia spełnienia mojego wniosku o udostępnienie informacji publicznych poprzez ich opublikowanie na stronie internetowej Biura Informacji Publicznej Urzędu Gminy Płośnica. W tym właśnie wniosku (między innymi) wnioskuję o podanie do publicznej wiadomości:

Wykazu wszystkich pracowników Urzędu Gminy Płośnica, z ukazaniem pełnionych przez nich funkcji, telefonów kontaktowych oraz adresów poczty elektronicznej e-mail.

Piszcie, bo mże nie tylko mnie interesują te informacje publiczne !
W oczekiwaniu na ostateczne decyzje, być może warto porozmawiać o kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu w biznesie, jakimi szczyci się osoba "pierwszego kontaktu z inwestorem", zatrudniona w Urzędzie Gminy Płośnica. Czekam na wypowiedzi osób, które w tej kwestii mogą coś wiecej dodać.
Jednocześnie proponuję wrócić do moich pierwszych artykułów z tego forum, w których zwracam uwagę na poważne niedomaganie sfery gospodarczej w Gminie Płośnica. Czy nie jest uzasadnione twierdzenie, że do Gminy Płośnica nie zawita żaden szanujący się inwestor dopóty, dopóki "witajacy" go przedstawiciele Urzędu Gminy, udając odpowiednio przygotowanych, w rzeczywistości mogą gminę pozbawiać szans rozwoju gospodarczego.

Stinga123 witam w klubie ... !

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy
Sob 16:55, 17 Mar 2007 Zobacz profil autora
ter
ZadomowionyDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post tu też więc ...
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Wto 23:58, 20 Mar 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Poniższy "wykaz pracowników na stanowiskach urzędniczych zatrudnionych w Urzędzie Gminy w Płośnicy" został opublikowany na mój wniosek przez Urząd Gminy Płośnica na stronie internetowej BIP pod adresem: http://www.bip.plosnica.pl/?c=752

1. M. Michał Niedźwiecki – Wójt Gminy
2. Katarzyna Zakrzewska – Sekretarz Gminy
3. Kazimierz Podlasin – Zastępca Wójta
4. Teresa Jędraszek – Skarbnik Gminy
5. Teresa Kłos – Kierownik USC
6. Anna Lipińska- inspektor ds. obsługi Rady Gminy – prowadzenie ewidencji działalności gospodarczej
7. Elżbieta Podlasin – inspektor ds. budżetowych oświaty
8. Jolanta Gutowska- inspektor ds. budżetowych oświaty
9. Halina Jabłońska – inspektor ds. budownictwa i gospodarki komunalnej
10. Maria Sobotka – inspektor ds. kadr i organizacyjnych, pełnomocnik ds. informacji niejawnych
11. Anna Lempek – inspektor ds. podatków i opłat
12. Marzena Biernat – inspektor ds. gospodarki ziemią , zastępca kierownika USC
13. Urszula Leśniewska – inspektor ds. księgowości podatkowej
14. Edyta Żwirblis – inspektor ds. budżetowych administracji
15. Barbara Machul – inspektor ds. budżetowych administracji
16. Anna Lewicka – inspektor ds. ochrony środowiska i dodatków mieszkaniowych
17. Jolanta Karczewska – kasjer

--------------------------------------------------------------------------------

Redaktor:Bartosz Rozentalski , Źródło:Maria Sobotka, Ilość wyświetleń: 100, Utworzony:2007-03-20 12:50:02 , Ostatnia zmiana:2007-03-20 12:56:48 Historia zmianCo z niego wynika?

W tym wykazie nie uwzglądnia się osoby, odpowiedzialnej za "Pierwszy kontakt z inwestorem" w Gminie Płośnica!
Przypominam, że ta osoba jest wskazana przez Urząd Gminy Płośnica na witrynie internetowej : http://www.gminy.pl/BmbGCgi.exe/dats?comm=ifrm&page=_glead_&woj=14&pow=0306&gmn=0520&idf=00520&lang=pl, gdzie realizuje się Program Promocji Polskiego Eksportu
.

Dlaczego tak ważną osobę, piastującą jedną z najważniejszych funkcji w Urzędzie, teraz pominięto w aktualnym wykazie osób, piastujących stanowiska urzędnicze w Urzędzie Gminy? Osoba ta przecież nadal pracuje w Urzędzie, czyli raczej nic się nie zmieniło i nadal wypełnia swoje zadania zgodnie z zakresem obowiązków i zaleceniami Wójta. Byłoby oczywistą kompromitacją U.Gm., gdyby pierwszy kontakt z inwestorem dokonywała osoba nie posiadająca żadnych kompetencji, której nie przyznano funkcji urzędniczej, to jest zaszeregowano na równi ze sprzątaczką. Proszę mi wybaczyć, ale dla określenia tej sytuacji nie umiem użyć innego słowa, niż skandal.

Rodzi się oczywiste pytanie:
- Popełniono błąd czy nadużycie?

Pozostaje wierzyć, że ta osoba, posiadając szczególne umiejętności w sferze biznesu i przedsiębiorczości oraz własne duże dochody, działa dla Urzędu społecznie i odmawia przyjmowania jakichkolwiek wynagrodzeń za swoją pracę.

Uzasadnienie:
Na stronie internetowej http://www.export-import.pl/pages/Other/panel.HTML podane są warunki, na jakich zamieszczono tam informację o osobach, piastujących kierownicze stanowiska w Urzędzie Gminy Płośnica.

Oto te warunki:
1. Każda firma prowadząca w Polsce działalność gospodarczą ma możliwość bezpłatnej prezentacji swojego podstawowego profilu w siedmiu wersjach językowych portalu [link widoczny dla zalogowanych] Po wypełnieniu i wysłaniu formularza znajdującego się pod przyciskiem obok, redakcja portalu zweryfikuje otrzymane dane i zamieści je w serwisie.
2. Wszystkie firmy zarejestrowane w portalu [link widoczny dla zalogowanych] mają możliwość bezpłatnej aktualizacji danych. Stosowne formularze aktualizacyjne oraz szczegółowe instrukcje znajdują się pod przyciskiem obok.
3. Aby zaprezentować w portalu pełen profil działalności firmy lub uzyskać dostęp do serwisu ofert zagranicznych należy zakupić stosowny pakiet usług.

Z powyższego wynika, że w portalu [link widoczny dla zalogowanych] mogły zostać zamieszczone informacje wyłącznie takie, jakie przedstawił upoważniony przedstawiciel Urzędu Gminy Płośnica.

Wystąpię do Wójta o wyjaśnienie tej ogromnie ważnej kwestii lub oskarżenia o nadużycie Redakcji Portalu [link widoczny dla zalogowanych] .Każdy też może zwrócić się z zapytaniem do:

Redakcja Portalu [link widoczny dla zalogowanych] :
BMB Promotion Sp. z o.o.
ul. Lewartowskiego 6
tel.: 022 654 3674
fax: 022 654 3674
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

Należy pamiętać, że łatwiej jest krytykować, niż rządzić. Rządzenie Gminą, to na pewno bardzo trudne zadanie, dlatego Wójtowi należy przede wszystkim pomagać w pracy i w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Proszę każdego, kogo na to stać, by to czynił !
Przeprowadziłem już pierwsze rozmowy z niektórymi lokalnymi przedsiębiorcami, skąd wiem, że Wójt może liczyć na ich wsparcie w róźnej formie, jeżeli zwróci się o taką pomoc. Uważam, że bezwzględnie należy kontynuować proces angażowania środowisk biznesowych w działania dla dobra rozwoju gospodarczego Gminy. W naszej Gminie nigdy wcześniej o to nie zadbano i uważam, że był to wielki błąd. Koniecznie trzeba to zmienić. Jestem gotów poprowadzić ten proces dalej w ścisłej współpracy z Wójtem.


Pozdrawiam.

Ryszard L.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Nie 21:53, 22 Kwi 2007, w całości zmieniany 1 raz
Nie 9:58, 22 Kwi 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Oczekuję od Państwa więcej odważnych, publicznych wypowiedzi na forum, podobnych do poniższych, jakie otrzymuję na prywatną skrzynkę pocztową:

"Szanowny Panie!
Jestem pelen podziwu dla Panskiego zaangazowania w to zeby postawic na nogi spolecznosc naszej gminy! Nie bedzie to latwe o czym zdarzyl sie Pan juz przekonac. prosze aby mimo klod rzucanych pod nogi nie przestawal Pan i zapewniam ze jest wielu ludzi zyczliwych... mam nadzieje ze bedzie ich wiecej niz tych zlych!! Zycze sukcesow bo to beda takze moje sukcesy... POZDRAWIAM"


Dziękuję.

Ryszard L.Post został pochwalony 0 razy
Nie 11:18, 22 Kwi 2007 Zobacz profil autora
ter
ZadomowionyDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post Bartosz Rozentalski, Pierwszy kontakt z inwestorem ....
Z tego wynika że bartosz rozentalski jest bardzo operatywną osobistością w gminie :
nie pracuje na stanowisku urzędniczym jak podano w wykazie - więc jest pewnie zatrudniony na umowie o dzieło jako wysokiej klasy specjalista .
- na pewno jest obeznany z prawem polskim a tym bardziej z prawem UE
- na pewno zna 3 języki rosyjski, niemiecki, angielski
- posiada szerokie kontakty z przedsiębiorstwami z bliskich okolic a zarazem przyciąga nowych przedsiębiorców z zagranicy
- marketing ma w jednym paluszku - jako dowód stawiam zaprojektowane przez niego logo
- pewnie pisze lub zarządza projektami uni europejskiej dla dobra gminy


Smile Smile Smile Smile Smile Smile


Post został pochwalony 0 razy
Nie 11:19, 22 Kwi 2007 Zobacz profil autora
Anioł Sprawiedliwości
Nowy forumowiczDołączył: 08 Sty 2007
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post Witam!
Panie Ryszardzie!
Śmiem twierdzić, że jest Pan fanatykiem!
Nie mogę patrzeć na to co Pan wypisuje. Zaznaczam, że nie jestem żadną dobrą znajomą B. R. , nie pracuję w UG i nie mam żadnego interesu w tym, że czasami udzielam sie na forum (co zapewne i tak mi Pan zarzuci).
Panie Ryszardzie! Pan niszczy ludzi dla zaspokojenia swoich chorych ambicji! A gdy ktoś przypomniał o Pana nieudanych interesach z przeszłości uznał Pan to za obrazę! Kieruje się Pan swoimi sympatiami bądź antypatiami, nie zważając na nic. Rozumiem, że B. R. zaszedł Panu porządnie "za skórę"?
Mam dobrą radę dla Pana, Panie Ryszardzie. Proszę pamiętać, że zło wyrządzone komuś wraca do nas ze zdwojoną siłą, może znaleść się Pan w sytuacji kiedy będzie potrzebował Pan nagłej pomocy od skrzywdzonej w przeszłości osoby, a wtedy pomocy Pan nie uzyska.
Mam nadzieję, że skłoniłam niektórych do przemyśleń.
Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Pon 9:33, 23 Kwi 2007 Zobacz profil autora
ter
ZadomowionyDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post to chyba do mnie ... aniele ten fanatyk
Tak przyznaje jestem fanatykiem bo jak tu nie być ....
gdzie w ug plosnica kazda urzędniczka która wychodzi na wieś zadziera głowe do góry bo wielkiej łaski dostała że tam pracuje a co ona potrafi .. praktycznie nic no może przez tyle lat czegos się nauczyła, stać rano przy drzwiach szefa z gotowa herbatą i ciasteczkami
Jak nie być fanatykiem gdy szef szafuje stanowiskami mając na względzie nie fachowość tylko powiązania rodzine.
Jak nie być fanatykiem gdy księgowa krzyczy na petentów chociaz to tak naprawdę zyje z ich podatków.
Jak nie być fanatykiem kiedy szef wybiera na zastępcę jeszcze gorszego od siebie.
Jak nie być fanatykiem kiedy zona jednego z szefów ma w biurku flaszkę .
I tak dalej i tak dalej ...
TER


Post został pochwalony 0 razy
Pon 15:31, 23 Kwi 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Nie umiem zrozumieć wątpliwości Pani "Anioł ..." co do moich intencji. To oczywiste, że coś musiało wyzwolić we mnie fanatyczną wolę takiego działania. Angażuję przecież wiele swojego czasu. Inwestuję własne środki. Wkładam niewątpliwie znaczny wysiłek w studiowanie przepisów prawa administracyjnego i w szukanie dobrych rozwiązań i wzorców. Kontaktuję się z przedstawicielami innych samorządów, urzędów, instytucji, by poznawać ich oceny i opinie. Korzystam z porad prawnych, za które płacę. Przed komputerem spędzam liczne, długie wieczory, a nawet niektóre noce, a czynię to kosztem czasu, jaki mógłbym poświęcić swojej pracy i bliskim. Ostatnio nawet musiałem nieco zwolnić, by odpocząć. Sądzę, że wszystko to widać z moich wypowiedzi.

Proszę Sobie teraz wyobrazić, że wszystko to robię z dziwnie fanatycznych pobudek, skierowanych przeciwko osobie, której nigdy nie widziałem na oczy. Ja nie znam Pana B.R., a wiem o nim jedynie to, iż jest, studentem, bądź młodym absolwentem i jest sympatycznym, młodym człowiekiem, któremu życzę sukcesów, tak samo, jak wszystkim innym, dla których się angażuję, a którzy, inaczej od Pani, oceniają moje działanie. Nie rozumiem, dlaczego uważa Pani, że mam na celu zniszczyć kogokolwiek, a tym bardziej B.R.. Nie potrafi Pani uwierzyć w bezinteresowną pomoc, jaką oferuję, szczególnie w zakresie obowiązków, jakie zlecono koledze B.R., czemu zamierzam poświęcić najwięcej uwagi, gdyż dotychczas nikt z Pani sąsiadów, czy znajomych tak nie postępował? Już o tym pisałem. W Płośnicy, podobnie jak w każdej niewielkiej miejscowości, podobną krytyką pozbywa się każdego, kto odważyłby się wychylić. Podobno ja okazuję się nadspodziewanie uparty - Pani nazywa to fanatyzmem. Oto podstawowa przyczyna naszego niezrozumienia się. Wszystko się zmienia, a ja zadbam, by Panią i podobnych nieufnych wkrótce przekonać do swoich uczciwych zamiarów. Tymczasem z przykrością muszę wirtualnie odpierać Pani bezzasadne zarzuty. Czy nie prościej byłoby obalić moje zarzuty? Umiem przyznać się do błędu. W sprawach, związanych z wysuwanymi przeze mnie zarzutami, bardzo chciałbym się mylić.

Pozdrawiam.

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy
Pon 16:36, 23 Kwi 2007 Zobacz profil autora
upiórr z przeszłości
ZadomowionyDołączył: 24 Lut 2007
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z nieskończoności....

Post
"Ostatnio nawet musiałem nieco zwolnić, by odpocząć."

FAkt - gadanie bez sensu do samego siebie jest męczace....

bardzo chciałbym się mylić...


Post został pochwalony 0 razy
Wto 0:43, 24 Kwi 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
BAZA DANYCH SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO: PREZYDENCI, BURMISTRZOWIE, WÓJTOWIE.
- Osoby piastujące kierownicze stanowiska:
( Inf. pochodzi ze strony: [link widoczny dla zalogowanych] )


Stan na dzień 30.04.2007 r. - zmiana została dokonana po interwencji na Forum.

PRZEGLĄDANIE REGIONÓW
Gmina wiejska Płośnica


Osoby piastujące kierownicze stanowiska

Mieczysław Michał Niedźwiecki, Wójt
Telefon: 0502240520
E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

Kazimierz Podlasin, Zastępca Wójta
Telefon: 0503150037
E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

Konrad Sobiech, Przewodniczący Rady
Telefon: 0236969291

Katarzyna Zakrzewska, Sekretarz
Telefon: 0236968008
E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

Teresa Jęraszek, Skarbnik
Telefon: 0236968008

Mieczysław Michał Niedźwiecki, Pierwszy kontakt z inwestorem
Telefon: 0502240520
E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

Fakt dokonania powyższej zmiany potwierdza, że miałem rację.

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy
Pon 22:12, 30 Kwi 2007 Zobacz profil autora
upiórr z przeszłości
ZadomowionyDołączył: 24 Lut 2007
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z nieskończoności....

Post
Każdy kto ma WAŻNĄ SPRAWĘ (np. budowa wielkiej fabryki?)będzie chciał gadać z szefem , czyli Panem Wójtem. Kropka. Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Pon 22:54, 30 Kwi 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Gmina Płośnica nie leży przy autostradzie z Europy Zachodniej, ani na jej terytorium nie leży lotnisko międzynarodowe, gdzie potencjalni inwestorzy zaglądaliby z ciekawości i przy innej okazji.
W przypadku Gminy Płośnica takich inwestorów należy ciągle szukać i w umiejętny sposób nakłaniać do zainteresowania się naszą gminą, by zechcieli tutaj przyjechać na rozmowy. Osoba od pierwszego kontaktu z inwestorem powinna więc nawiązywać je poza granicami gminy, co oznacza, że powinna zajmować się szeroko rozumianym marketingiem, obejmującym promocję gospodarczą gminy. Na takie działania Wójt nie ma czasu.
Całkwicie za to zgadzam się z twierdzeniem "Upióra ...", że każdy poważany inwestor, który już przybędzie do gminy, będzie chciał rozmawiać wyłącznie z Wójtem.

R.L.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 8:05, 01 Maj 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalistaDołączył: 05 Sty 2007
Posty: 450
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
W Urzędzie Gminy pracują tacy, którzy od wielu lat dobrze wykonują swoją pracę przy każdy Wójcie, są sprawdzonymi i doświadczonymi pracownikami, dlatego też nie obawiają się o przedłużenie umowy o pracę po zmianie osoby Wójta. Dobrze ich znamy. Należy im się prawdziwy szacunek i gratulacje.

Zastanawiam się co by było, gdyby okazało się, że w Urzędzie pracują też i tacy, którzy, musieliby odpowiednio głosować, by na kolejne lata zapewnić utrzymanie sobie i własnej rodzinie. Mógłbym ich nawet zrozumieć, jeżeli w jakimś czasie nie mieliby innej alterantywy na zapewnienie sobie utrzymania, a w pracy wykazaliby się szczególną ambicją i znaleźliby swoje powołanie. Coś takiego mogłoby mieć miejsce wtedy, gdyby w okolicy brakowało jakichkolwiek innych ofert pracy, a głównym pracodawcą w Gminie byłby Wójt.
Nie mógłbym jednak zaakceptować nie uwzgledniania interesu mieszkanców Gminy, aby tylko zapewnić zatrudnienie wybranym osobom oraz kolejnym członkom ich rodzin. Nie uwierzyłbym, że w tak wąskiej grupie kandydatów, powiązanych z Władzą, wybrano pracowników najodpowiedniejszych dla Gminy. Tym sposobem, z wielką szkodą dla mieszkańców Gminy, blokowano by stanowiska lepszym, którzy mogliby wnieść oczekiwany wkład w rozwój Gminy, ale nie koniecznie już przychylnym aktualnie urzędującej Władzy. Zgodnie z odpowiednią Ustawą musieliby przejść konkurs na swoje stanowisko, czym uzyskaliby swoisty certyfikat jakości i wotum zaufania, lub musieliby z pracy odejść.
Jeżeli dla Wójta ważniejsze byłoby spełnianie obietnic przedwyborczych, to mogłoby się okazać np., że w pewnych warunkach nie trzeba mieć ukończonych studiów wyższych, by utrzymać eksponowane, dobrze płatne stanowisko pracy, na którym obecnie ustawowo wymagany jest dyplom ukończenia takich studiów.
Tak dobrych miejsc pracy nie byłoby zbyt wiele, a dla wygrania kolejnych wyborów trzeba by zjednać całe rodziny, więc należałoby w jakiś sposób "zachęcić" innych do głosowania na siebie. Jednocześnie niektórych swoich sprzymierzeńców, ze względu na ich wykształcenie i kwalifikacje, słusznie postrzeganych, jako potencjalnych konkurentów do Władzy, należałoby "minimalizować", trzymać na dystans i zadowalać skromniejszymi stanowiskami, by wkrótce nie przerośli swojego pracodawcy.

Taki układ mógłby bezzasadnie wielu ograniczać? Chodzi o osoby z dużym doświadczeniem, wykształcone nie gorzej, a nawet lepiej, od Wójta, np. mające dwa dyplomy ukończenia studiów wyższych, a zatrudnianych przez Wójta na stanowiskach znacznie poniżej ich kwalifikacji. Ze względu na dotychczasowe wielkie bezrobocie takie osoby zapewne przyjmowałyby by od Wójta wszelkie oferty pracy. Obawiam się, że takie osoby musiałyby też zachowywać pozory lojalności, aby nie ryzykować utraty nawet tego co już dostali, a w każdej chwili mogliby utracić. Można ich zrozumieć.

Z tego powodu uważam, że należałoby zagwarantować miejsca pracy dla specjalistów, a w szczególności dla osób wykształconych, z kwalifikacjami, o których zatrudnieniu i losie nie mógłby dowolnie decydować aktualnie urzędujący Wójt. Taki zamysł ma właśnie Ustawa o zatrudnieniu pracowników samorządowych. W innym razie, przy okazji każdych kolejnych wyborów, mogłoby dochodzić do zjawisk przykrych i poniżających dla tych wartościowych osób? Nie warto ryzykować ich emigracji poza Gminę.

Jedynym słusznym, właściwym rozwiązaniem byłyby:
1. Okresowa weryfikacja kwalifikacji zawodowych pracowników samorządowych i mianowanych przez Wójta, co leży w zakresie działania Rady Gminy (o czym już pisałem).
Zgodnie z Ustawą z dnia 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 21, poz. 124).
Art. 17 tej USTAWY mówi:
1. Pracownik samorządowy mianowany podlega okresowym ocenom kwalifikacyjnym.
2. Zasady dokonywania oceny określa rada gminy, lub organ związku jednostek samorządu terytorialnego, określony w statucie albo regulaminie.

2. Przeprowadzenie konkursów na zatrudnienie na zwolnionych stanowiskach pracy (zgodnie z aktualnie obowiązującą Ustawą).
USTAWĄ z dnia 6 maja 2005 r. o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych wprowadzono poniższy obowiązek:
"Art. 3a.
1. Nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze, zatrudnianych na podstawie art. 2 pkt 2 i 4, zwane dalej "stanowiskami urzędniczymi", jest otwarty i konkurencyjny.

Na stronie BIP Urzędu Gminy Płośnica opublikowano następującą informację:
„Natomiast zatrudnianie w drodze konkursu w urzędzie gminy może mieć miejsce w sytuacji wolnego stanowiska urzędniczego, do tej pory takich przypadków nie notowano w tutejszym urzędzie.”
( źródło: http://www.bip.plosnica.pl/?a=1278 )

Wszystko stałoby się czytelne i uczciwe, a najlepsi wiedzieliby, że pracę zawdzięczają wyłącznie swoim kwalifikacjom, a nie Wójtowi, na którego w innych warunkach musieliby po prostu głosować i publicznie popierać. Wójt, ubiegający się o pozostanie na stanowisku na kolejną kadencję starałby się dokonać jak najwięcej dobrego dla swoich wyborców, by ich sobie zjednać. Gminą rządziliby najlepsi, dostępni specjaliści oraz Wójt z całkowitym zaufaniem.


Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy
Pon 18:41, 28 Maj 2007 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna » Urząd Gminy - Gabinet Cieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin