Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna P Ł O Ś N I C A
Czytaj, pisz, dyskutuj. Płośnica da się lubić!
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Pomysły na działalność gospodarczą na wsi.

 
Odpowiedz do tematu    Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna » Biznes Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Pomysły na działalność gospodarczą na wsi.
Autor Wiadomość
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalista



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 451
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post Pomysły na działalność gospodarczą na wsi.
Woody Allen, znany amerykański pisarz, aktor i reżyser w jednej osobie, powiedział, że wszystko, co potrafi, to opowiadać historyjki: "Gdybym się za to nie zabrał to, przy braku innych umiejętności, nie miałbym z czego żyć.
Uważam, że większość ludzi nie odnosi sukcesu nie dlatego, że pisze złe sztuki, ale, że nie pisze ich wcale. 80% życia polega na ciągłym próbowaniu. Trzeba skoczyć do basenu i spróbować pływać. Talent wymaga pracy".


Tak też i ja uważam oraz tak właśnie postępuję, co uważam za właściwe. To, co niektórym wydaje się być szalonym pomysłem, w rzeczywistości prowadzi do sukcesu !

Ryszard Lipiński




Pani Teresa.
Pani Teresa, bohaterka reportażu radiowego, była w beznadziejnej sytuacji. Zwolniona z pracy, bez zasiłku, chora. Wszystko, co mogła robić, to bukiety z suchych kwiatów. Sprzedawała ich jednak niewiele. Pewnego dnia postanowiała wziąć kilkanaście swoich bukietów i pojechać z nimi do Niemiec. Wybrała się tam autostopem. Udało jej się sprzedać bukiety i zarobić na tym. Ale nie to było najważniejsze w jej przygodzie. Odkryła, że może być wolna, że może podróżować żyjąc z tego, co zrobi własnymi rękami i z przyjaźni napotkanych ludzi. Dzisiaj czuje się bogatąosobą, zwiedziała już całą Europę, była w Afryce i Azji, pisze książkę o swoich przygodach.

Święta Tereska.
Pan Stanisław Jarzynka z Górzna, miasteczka w powiecie brodnickim, kiedy już poszedł na emeryturę, zajął się urządzniem pola namiotowego na kawałku bagnistej ziemi przylegającej do jeziora, stało się to pasją jego życia. Nie mając pieniędzy na wynajęcie ludzi, robił wszystko sam. W ciągu pięciu lat osuszył teren zakładając dwa stawy, zbudował dwa domki, doprowadził na pole wodę i prąd. Robił to wszystko nie dla pieniędzy, ale dlatego, że swoje pole namiotowe poświęcił Św.Teresie od Dzieciątka Jezus. Dzisiaj pole namiotowe przyciąga turystów, którzy chcą pobyć w świecie stworzonym przez pana Stanisława i pomodlić się w kaplicy, która tam stanęla. Dzięki temu właściciel pola ma wielu przyjaciół i ważne zadanie do spełnienia.

Marzenie listonosza.
Główną atrakcją liczącej 1.300 mieszkańców miejscowości Hauterives we Francji jest idealny pałac. Jest to dziwna budowla. Znajdziemy w niej coś ze świątyni Khmerów, hinduską pagodę, meczet, średnioweiczny zamek, betlejemski złóbek, a to wszystko w otoczeniu fantastycznych rzeźb wyobrażajacych zwierzęta i rośliny. Jego twórcą był listonosz Ferdinand Cheval. Pałac powstał najpierw w jego marzeniach. Na ich realizcję poświęcił on 33 lata ciężkiej pracy (od 1879 do 1912). Pałac zbudował z kamieni zbieranych w okolicy, noszonych najpierw w koszach a potem wożonych na taczce. Kiedy budował swój idealny pałac, ludzie mieli go za idiotę. Sam tak o tym mówił: "Ludzie brali mnie za obłąkanego, który nosi kamienie do swego ogrodu. Wyśmiewano mnie i krytykowano, ale, że mój obłęd nie był traktowany, jako zaraźliwy i niebezpieczny, to nie było powodu, żeby nasyłac na mnie lekarzy i mogłem w sposkoju oddawać się swojej namiętności". Dzisiaj pałac wybudowany przez biednego listonosza, ignoranta w sprawach architektury, człowieka wiedzionego marzeniami, jest wpisany na francuską listę zabytków, uznawany za dzieło wyprzedzające surrealizm w architekturze. Przyciąga on około 120 tysięcy turystów rocznie i daje podstawę utrzymania dla 90% mieszkańców Hauterives.

Podbijanie piłki.
Janusz Chomątek z Grzmiącej zrobił karierę dzięki umiejętności żonglowania piłką. Zdobył sławę i zaczął zarabiać, występując w przerwach międzynarodowych meczów i we włoskiej telewizji po tym, jak po raz pierwszy pobił rekord Guinnessa: w ciągu 8 godzin i 24 minut przeszedł 30 kilometrów z Ustki do Słupska, odbijając piłkę na przemian prawą i lewą nogą.

Mistrzowie kosy.
Już drugi raz we wrześniu 2003 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody "Biebrzańskie Sianokosy". Celem zawodów było ocalenie liczącej setki lat tradycji koszenia bagiennych łąk i spopularyzowanie idei czynnej ochrony przyrody. Sztuka ręcznego koszenia okazała się bowiem bardzo przydatna w ochronie bogactwa przyrodniczego Biebrzańskiego Parku Narodowego: koszenie podmokłych łąk sprzyja występowaniu rzadkich gatunków ptaków i roślin. Organizatorzy chcieli przywrócić atmosferę zabawy i rywalizacji pomiędzy kosiarzami, jaka niegdyś towarzyszyła "bagiennym sianokosom" w Dolinie Biebrzy - wzbogacając ją o elementy edukacji ekologicznej i prawdziwego współzawodnictwa sportowego. Zawody zostały rozegrane w konkurencji drużynowej i indywidualnej. Zawodnicy mieli do wykoszenia odcinek długości 100 m., a szerokość jednego pokosu nie mogła być mniejsza niż 1.5 m.

Rozwijanie kapitału ludzkiego.
Kapitał ludzki wsi jest zwykle słabszy w porównaniu z miastem. Mniej tu ludzi z wyższym wykształceniem, mniej też młodych, bo wyjeżdżają do miast uczyć się i pracować. jak podnosić wartość tych ludzi, którzy pozostają na wsi? Pierwsza możliwość to szkolenia. Kiedy o nich pomyślimy, to zaraz pojawiają się problemy. Jakie szkolenia, po co się szkolić, do czego mogą się przydać? Mieszkańcy wsi mają przeważnie złe doświadczenia z kontaktów ze szkołami, nie nawykli do uczenia się, szczególnie do uczenia się metodami preferowanymi przez szkołę i uczenia się na zapas. Co można zrobić, by pokonać ich opory przed zdobywaniem wiedzy i umiejętności? Jedna z możliwości, to prowadzenie szkoleń pod wyraźne potrzeby: nauka powinna być powiązana z tym, co w miarę szybko przyniesie wymierne korzyści. Dobrym wyjściem jest też tzw. uczenie się w działaniu. uczymy się w trakcie realizacji konkretnego projektu, pomysłu. Wiedza zdobywana jest, jakby przy okazji, wtedy, gdy jest potrzebna. W takim uczeniu wykorzystujemy tak dalece, jak to możliwie, umiejętności i wiedzę własną uczniów. Czują się oni wtedy docenienie i nabierają wiary we własne siły i możliwości. Trudno jest uczyć kogoś, kto myśli, że nie ma żadnych zdolności.

Ucząc się przez działanie, wykorzystujemy często takie umiejętności i wiedzę, która nie ma zastosowania w szkole, a bywa potrzebna w życiu. Uczenie tego typu niesie też ze sobą ryzyko, bo jest przecież swoistym eksperymentem. Dlatego ważne jest uwzględnianie tego ryzyka. Początkiem uczenia się w działaniu jest pomysł, który chcemy w swojej wsi realizować, wokół niego grupujemy tych, co już coś potrafią i chętnych do zdobywania wiedzy. Warto pamiętać o ważnej zasadzie: na początku nie musimy wszystkiego wiedzieć i potrafić, wiedza i umiejętności przychodzą razem z działaniem.

Uczenie się w działaniu.
Przykładem człowieka uczącego się w działaniu jest pan Tadeusz Zapadka. Zaczynał jako dyrektor małej szkoły podstawowej w niewielkiej wsi Pakosze pod Braniewem w województwie warmińsko-mazurskim. Swoje działania rozpoczął od rozbudowy szkoły i ratowania jej przed likwidacją. W tym celu założył fundację "Wieś w XXI wiek". W szkole uruchomiona została kotłownia na słomę, rozpoczęto produkcję wyrobów wikliniarskich, ponad sto rodzin okolicy zaopatrywanych jest w żywność z Banku Żywności w Olsztynie, przy szkole zostało uruchomione schronisko turystyczne, mieszkańcy wsi biorą udział w szkoleniach, każdego roku organizowane są kolonie i obozy dla dzieci. Dzięki uczestnictwie fundacji w programie Sokrates - Grundvig, wielu mieszkańców Pakoszy i okolicznych wsi wyjechało na szkolenia za granicę. Obecnie fundacja pracuje nad dużym programem, w ramach którego tworzona jest biorafineria. Ma ona przetwarzać rzepak z okolicznych gospodarstw na bio diesel.


Oto kilka możliwych zastosowań internetu dla rozwoju przedsiebiorczości wsród lokalnej społeczności wiejskiej.
1. Centrum zbierania informacji użytecznych - grupa ludzi szukających w Internecie wszelkich informacji przydatnych dla danego terenu i dla danej gminy czy miejscowości, o ofertach pracy, o zainteresowaniu specyficznymi produktami, zawodami, terenami do inwestowania, o kursach i szkoleniach przez Internet itp. - opłacani z % od wykorzystanych informacji.
2. Centrum promowania oferty gminnej - grupa ludzi stale uaktualniająca informacje na gminnej stronie www, propagująca ofertę gminy w Internecie, firma marketingowa. Pomysł szczególnie cenny dla promocji i rozwoju gospodarczego gminy.
3. Gminny sklep internetowy. Przede wszystkim sklep taki może oferować całej Polsce produkty gminne (towary i usługi), pomijając łpośredników i przyczyniając się do konkurencyjności gminnej oferty lub wzrostu zyskowności produkcji lub swiadczonych usług.
4. Gminny komis internetowy.
5. Internetowy punkt skupu i sprzedaży produktów wytwarzanych w gminie. Pomysł szczególnie cenny z punktu widzenia planów rozwoju gospodarczego gminy.
6. Gminny pośredniak - miejsce wymiany informacji o ofertach pracy.
7. Internetowe biuro rachunkowe i doradztwa dla lokalnych inicjatyw gospodarczych.
8. Centrum edukacji i przysposobienia zawodowego – propagowanie nowych zawodów, umiejętności i metod ich zdobywania oraz kształcenie przez publikację informatorów, podręczników i interaktywne kursy w gminnej sieci.
9. Gminne centrum kultury i rozrywki, skupiające młodzież o ambicjach twórczych, która tą drogą współtworzy serwis informacyjny.



Usługi garncarskie.
Zawsze jest popyt na tradycyjną ceramikę wyrabianą z gliny, czy to na potrzeby codziennego użytku, czy to na cele dekoracyjne. Istnieją możliwości produkcji powszechnie używanych kubków, filiżanek, talerzyków, wazonów. Można też wykonać okolicznościowe pamiątki dla turystów lub ozdobne naczynia. Przy pewnej dozie umiejętności wyprodukowany towar sprzedać można bezpośrednio z własnego warsztatu lub na pobliskim targu. Można też sprzedawać do sklepów, które specjalizują się w sprzedaży ceramiki, jak też za pośrednictwem sklepu internetowego, prowadzonego przez miejscowego przedsiebiorcę.
Przedmioty mające charakterystyczne, lokalne lub regionalne wzornictwo są najchętniej kupowane.

Potrzebne środki:
• piec do wypalania
• koło garncarskie
• warsztat
• surowiec - glina

Potrzebne umiejętności:
• manualne
• plastyczne

Przykładowa kalkulacja:
- Przychód - 26,000 zł
- Koszty - 8,000 zł
- Dochód - 18,000 zł

Konieczne inwestycje - 3,000 zł
w tym:
- piec 2,000 zł
- koło garncarskie 500 zł
- surowiec i drobne narzędzia 500 zł

Koszty stałe:
- zakup surowca 1,000 zł
- transport 1,000 zł
- ZUS 6,000 zł


Inne pomysły na prowadzenie działalności gospodarczej:
Telepraca - pomysły na działalność z wykorzystaniem Internetu
Telezakupy
Produkcja witraży
Opieka nad osobami starszymi
Produkcja i sprzedaż miodu
Produkcja wyrobów z wikliny
Usługi rekreacyjne jazdy konnej
Obsługa wesel i imprez okolicznościowych
Produkcja ryb w stawach
Uprawa wikliny
Usługi sprzątania
Kowalstwo
Kiszenie ogórków i kapusty
Sprzedaż artykułów rolniczych
Usługi budowlane, murarskie
Kołodziejstwo
Produkcja choinek
Wypiek ciast
i inne ... .

Ryszard Lipiński


Post został pochwalony 0 razy
Sob 0:55, 10 Lut 2007 Zobacz profil autora
Pistol_Pete aka Sushi
Nowy forumowicz



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Płośnica - big city of dreams...

Post
Dobra, wszystko to ładnie wygląda na papierze :] i w opowiadaniach.

Głownym problemem jest tutaj wszechobecna biurokracja i przepisy prawne.
Ciągłe załatwianie formalności, etc,itp, skutecznie zniechęca do otworzenia, nawet najmniejszej, działalności gospodarczej :]


Post został pochwalony 0 razy
Sob 11:22, 10 Lut 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalista



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 451
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post dla Pistola
Biurokracja, prowadząca do ciągłego załatwiania formalności, gdy myślimy o prowadzeniu działalności, to już tylko mit bez pokrycia. Aby odnieść sukces, swoją uwagę należy skupić na wyborze właściwego kierunku działania. Koniecznie trzeba umieć przewidzieć minimalne i gwarantowane dochody, które muszą przewyższać spodziewane koszty. Polecam planowanie realnych obrotów na bardzo wysokim poziomie, aby po koniecznej "życiowej korekcie", po której pozostaje znacznie mniej, uzyskać i tak dostatecznie duże zyski. Nie należy bać się planować wielkiego biznesu, jak też nie polecam opowiadać znajomym o swoich fantastycznych zamiarach, szczególnie na wsi. Nigdy nie należy otwierać biznesu, który ma pozwolić zarobić niezbędne minimum i nic więcej. W takim przypadku zwykle zachodzi najwyższe prawdopodobieństwo porażki.

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy
Nie 22:23, 11 Lut 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalista



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 451
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post Sprzedaż artykułów rolniczych.
1. Działalność.
Każdy rolnik, żeby produkować, musi najpierw kupić środki do produkcji rolnej: nasiona, nawozy, środki chemiczne, narzędzia i wiele innych. Można prowadzić handel tymi artykułami w formie pośrednictwa w imieniu producentów tych artykułów. Szczególnie dotyczy to towarów masowych. Z firmami tymi trzeba nawiązać kontakt oraz udowodnić Waszą rzetelność i umiejętności handlowe.

Wasi klienci to oczywiście rolnicy, grupy producentów, ale też właściciele małych sklepów detalicznych na wsi, którzy swoją ofertę uzupełniają o środki do produkcji rolniczej.

Warto mieć wielu, mieszkających w pobliżu Ciebie, odbiorców tego samego rodzaju produktu, np. nawozów, wapna nawozowego. Obniży to wydatnie Twoje koszty.

2. Finanse.

Konieczne inwestycje - 10000 zł
Koszty razem: 42000 zł

W tym m.innymi:
- koszty transportu - 2000 zł
- koszty telefonu - 1500 zł
- ZUS - 6000 zł
- zakup towarów - 32000 zł
- inne - 500 zł
Przychód - 70000 zł
Dochód - 28000 zł

3. Przepisy i instytucje kontrolne.

- Ustawa o Państwowej Inspekcji Skupu i Przetwórstwa Artykułów Rolnych instytucje kontrolne.
- Państwowa Inspekcja Skupu i Przetwórstwa Artykułów Rolnych.

4. Kroki do rozpoczęcia działalności.

- przygotuj suche miejsce w stodole lub innym pomieszczeniu gospodarczym
- potrzebny będzie kawałek ogrodzonego placu
- zastanów się, jakie środki do produkcji rolniczej są potrzebne Tobie i Twoim sąsiadom
- nawiąż kontakt z hurtowniami i zamów pierwszą partię towarów handlowych (kosztami transportu obciąż dostawcę)
- przygotuj i umieść w widocznym miejscu szyld reklamowy

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy
Pon 22:40, 12 Lut 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalista



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 451
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post Produkcja ryb w stawach
1. Działalność

Jeżeli w pobliżu Twojego domu są niezagospodarowane stawy, a Ty możesz i chcesz je wydzierżawić albo już jesteś ich właścicielem, to wykorzystaj je na produkcję ryb. Najczęściej tradycyjnie hoduje się karpia, ale można też hodować inne gatunki ryb. Ryby są chętnie kupowane przez cały rok, jednak najwięcej sprzedasz sezonowo przed Bożym Narodzeniem. Twoimi klientami mogą być zarówno sąsiedzi, jak i mieszkańcy pobliskich miejscowości, którzy mogą kupić u Ciebie ryby bezpośrednio. Możesz też wejść w kontakt ze sklepem spożywczym, przy którym wspólnie z jego właścicielem możesz zorganizować punkt sprzedaży ryb z blaszanego basenu.

Takie dobrze zorganizowane “wyjście do klienta" daje szansę zwiększenia dochodów ze sprzedaży wyprodukowanych przez Ciebie ryb.

2. Potrzebne środki

- staw
- basen metalowy na ryby
- przyrządy do odłowu ryb
- narybek
- umiejętności hodowli ryb

3. Przepisy i instytucje kontrolne:
Ustawa o rybactwie śródlądowym
Ustawa o ochronie zwierząt

4. Instytucje kontrolne - Sanepid

5. Kroki do rozpoczęcia działalności:- oczyść staw i wodę
- sprawdź śluzy i zastawki
- zakup narybek
- nawiąż współpracę z lekarzem weterynarii
- sprawdź, czy masz potrzebne narzędzia i przyrządy do odłowu
- nawiąż kontakty ze sklepami rybnymi i zaoferuj dostawę świeżych ryb

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy
Pon 22:52, 12 Lut 2007 Zobacz profil autora
upiórr z przeszłości
Zadomowiony



Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z nieskończoności....

Post
Elektrownia wiatrowa?!
Nie buduj wiatraka ze śmigłami i turbiną!
Po co!!!!

Handluj opcjami na "wjater" co wieje i zgina słabe drzewa heyyy...

...zamiast ryb - same sztuczne głowy na wymianę, bo psują sie cholernie szybko więc zapewniony popyt!

....no i zbieranie kwiatu lipy.
Bo Lipa strasznie tręddi jest...

Na kiszeniu ogóra nie zarobisz.Żeby zakisić to najpierw w panienke trzeba zainwestować fest, bo maja cholery coraz mocniejsze głowy. Wink


Post został pochwalony 0 razy
Sob 0:42, 24 Lut 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalista



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 451
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post Rolnictwo ekologiczne.
Co trzeba wiedzieć i zrobić, aby na produkcji ekologicznej zarobić?

Rolnictwo ekologiczne jest to metoda produkcji, w której nie wolno stosować chemicznych środków ochrony roślin i nawozów syntetycznych.
Wyklucza się także używanie pasz przemysłowych zawierających syntetyczne dodatki, hormony, antybiotyki. W uprawie roślin podstawową rolę odgrywa właściwie zaplanowany płodozmian i gospodarka nawozowa oparta na zasobach własnych gospodarstwa. Także w hodowli zwierząt przestrzega się zasady, aby pasze pochodziły z własnego gospodarstwa. Cały proces produkcji w gospodarstwie ekologicznym jest kontrolowany przez upoważnioną jednostkę certyfikującą a zgodność tej produkcji z metodami ekologicznymi jest potwierdzona certyfikatem.

Rolnictwo ekologiczne jest systemem zrównoważonym pod względem ekologicznym, ekonomicznym i społecznym: nie obciąża środowiska, jest w dużym stopniu niezależne od nakładów zewnętrznych, umożliwia zachowanie oraz rozwój wsi i rolnictwa jako kategorii społecznych i kulturowych. Spełnia ważną rolę w ochronie środowiska i dlatego rolnicy ekologiczni otrzymują dotacje rekompensujące im większą pracochłonność i straty związane z obniżonymi plonami. Dotacje mają również być zachętą do stosowania ekologicznych metod produkcji.

Często słyszy się opinie, że polskie rolnictwo jest ekologiczne, ponieważ używa się bardzo mało nawozów i środków ochrony roślin a środowisko nie jest skażone. Tymczasem są to jedynie warunki sprzyjające rozwojowi rolnictwa ekologicznego. W rzeczywistości jest zaledwie 2.300 gospodarstw posiadających wymagane certyfikaty na 1.800.000 wszystkich gospodarstw, ponieważ ekologiczne metody produkcji rolnej muszą odpowiadać regułom ściśle określonym w prawie.

Na czym polegają te reguły, co należy zrobić, aby zostać rolnikiem ekologicznym i na swojej pracy godziwie zarobić informuje dalszy tekst tej broszury. Jej celem jest zachęcenie rolników i mieszkańców wsi do podjęcia wyzwania i wykorzystania możliwości stwarzanych przez rosnące zainteresowanie konsumentów żywnością o wysokich walorach smakowych, pozbawioną szkodliwych dla zdrowia pozostałości chemii rolnej i wysokiej jakości potwierdzonej certyfikatem.

W wiatraki w gminie Płośnica akurat warto zainwestować. To może być źródło niezłych dochodów. Skąd wiesz "Upiorze ...", że interesuję się wiatrakami. Skąd mnie tak dobrze znasz?

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Nie 11:23, 01 Mar 2009, w całości zmieniany 2 razy
Pią 0:42, 02 Mar 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalista



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 451
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
"Wiadomo, że taki a taki pomysł jest nie do zrealizowania.
Ale żyje sobie jakiś nieuk, który o tym nie wie.
I on właśnie dokonuje tego wynalazku."


Albert Einstein (1879 - 1955)


Post został pochwalony 0 razy
Nie 22:15, 19 Sie 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalista



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 451
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Wiem, że ALBERT miał całkowitą rację, co zresztą udowodnił swoimi dokonaniami. On właściwie wskazał gdzie należy szukać powodzenia, a więc i szczęścia. Także i ja od dawna wiem, że największe prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu występuje tam, gdzie (prawie) wszyscy niczego nie szukają, gdyż są całkowicie przekonani, iż skoro "pies z kulawą nogą" tam nie zawita, gdy sama Władza dawno już ręce opuściła, to tym bardziej nowa, niedoświadczona firma się nie utrzyma. Nie ma bardziej błędnego myślenia. Jeżeli ALBERT i jemu podobni mieli rację, to może Gmina Płośnica mogłaby stać się wymarzonym miejscem dla prowadzenia biznesu? Jest w tym logika. Tutaj występują bardzo niskie koszty prowadzenia biura, zakładu, zatrudnienia pracowników itp., a niezbędna łączność ze światem nie ustępuje standardom stolicy. Proszę zauważyć, że Warszawa i inne największe miasta nie interesują inwestorów, którzy chcieliby otworzyć produkcję. Oni ciągną na głęboką prowincję, ale nie koniecznie tam, gdzie znajdą najwięcej bezrobotnych i najtańszą siłę roboczą. Jest naukowo udowodnione, że wieloletnie bezrobocie degraduje, psuje ludzi. Sądzić można, że wielu mieszkańców Gminy Płośnica, gdzie bezrobocie jest największym problemem minionych 17 lat, podąża w niewłaściwym kierunku. Czas natychmiast przystąpić do odwracania procesów, które doprowadziły do - już dobrze udokumentowanego oficjalnymi rankingami - zacofania gospodarczego Gminy Płośnica.
Dlaczego tylko ja o tym mówię ...!? Wygląda na to, że dotychczas tylko ja nie wiedziałem i nie dopuszczałem myśli, iż "taki pomysł jest nie do zrealizowania" (Albert Einstein)- może właśnie dlatego realizuję swoje pomysły i marzenia?

ALBERT niestety już dawno "odszedł sobie" i dlatego nie liczmy na tego i na żadnego innego cudotwórce ? Gmina Płośnica nie jest już super atrakcyjnym do inwestowania miejscem na prowincji, ponieważ wielu bezrobotnych przekroczyło dopuszczalny okres pozostawania bez pracy. Trwa coś w rodzaju reakcji łańcuchowej, którą zatrzymać może jedynie ALBERT lub inne nadzwyczajne działanie. Nie można wciąż czekać na cudotwórcę, tracąc tak kolejne lata. Liczmy sami na siebie. Czy nadal chcecie pozwalać sobie na dalsze dryfowanie dokąd los poniesie, czyli wiadomo już dokąd ... ? Odzywajcie się Ci, którzy uważacie, że warto mi było poświęcić tych wiele nocy na forum, czyli myślicie tak samo, jak ja. Jest oczywiste, że ze mną zgodzi się każdy, tylko większości brakowało dotychczas odwagi by publicznie mówić, ryzykując szykany podobne do tych, jakie na tym forum kierowano pod moim adresem.
Już najwyższy czas ... wybierać wśród swoich co najcenniejsze, konstruktywnie rozmawiać, współpracować, planować, szukać rozwiązań i budować dotychczas niemożliwe! Nie trzeba liczyć na sukcesy bliskie"rekordom świata", a nawet należy spodziewać się wielu porażek, jednak każdy, nawet niewielki sukces, poprawi obecną sytuację. Może 115 miejsce Gminy Płośnica w rankingach wojewódzkich gmin za 2006 r., to jeszcze nie miejsce ostatnie - 116, ale ... czy mamy czas bezczynnie czekać i na co?!
Bezczynność gwarantuje bezbłędność, ale też brak postępu.

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 1:17, 22 Sie 2007 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalista



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 451
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Wiadomości
[link widoczny dla zalogowanych]


Nawet 100 tys. zł na firmę dla rolnika
(IAR, dd/04.06.2008, godz. 15:15)

Od jutra rolnicy zainteresowani prowadzeniem własnej firmy będą mogli ubiegać się o wsparcie z funduszy unijnych. Rusza program "Różnicowanie działalności w kierunku nierolniczej".

"Rolnicy nie mogą zrezygnować z prowadzenia gospodarstwa, ale mają możliwość uzyskania dodatkowego źródła dochodu otwierając sklep lub zakładając firmę transportową" - poinformowała Anna Wojtyś ze Świętokrzyskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Unijne dotacje przeznaczone są dla wsi i małych miasteczek, do 5 tysięcy mieszkańców. Maksymalnie można ubiegać się o 100 tys. zł. Nie została określona natomiast minimalna wartość pomocy - wniosek można więc złożyć na przykład na 5 tysięcy. Pieniądze można przeznaczyć także na zakup maszyn lub samochodów. Nie mogą jednak być one wykorzystywane we własnym gospodarstwie, tylko w powstającej firmie.

Do wniosku trzeba dołączyć między innymi kopię dowodu osobistego, ekonomiczny plan inwestycji i zaświadczenie o ubezpieczeniu w KRUS.


Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Śro 20:02, 04 Cze 2008, w całości zmieniany 2 razy
Śro 19:55, 04 Cze 2008 Zobacz profil autora
GŁOS_dla_PŁOŚNICY
Forumowy specjalista



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 451
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Zbliża się czas, w którym będzie można zacząć składać wnioski o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Jest to duża szansa na rozwój dla firm. Również osoby prywatne będą miały duże udogodnienia, by rozpocząć działalność
gospodarczą. Nie każdy wie, że w poprzednim okresie dotacji (lata 2004-2006) istniała PROMOCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI dla osób fizycznych rozpoczynających działalność gospodarczą w formie:
- jednorazowej dotacji inwestycyjnej w wysokości 5 000 Euro.
- udzielenie podstawowego wsparcia pomostowego dla mikroprzedsiębiorcy (do wysokości 700 zł miesięcznie przez okres 6 miesięcy),
- udzielenie przedłużonego wsparcia pomostowego dla przedsiębiorcy (na 6 kolejnych miesięcy).

Według raportu przygotowanego przez hiszpańską firmę konsultingową Blomeyer&Sanz na zamówienie Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu
Europejskiego z puli 5 mld euro na lata 2004-2006, do czerwca 2007 roku Polska przysłała do Komisji Europejskiej faktury na 52,6 proc. tych funduszy.
(źródło: money.pl). Nasze media donoszą o 57 % wykorzystanych środków.
Innymi słowy nie wykorzystaliśmy w latach 2004 - 2006 około 10 miliardów złotych dotacji.
Przyczyn można szukać w wielu miejscach, lecz jednym z newralgicznych punktów jest poprawność składania wniosków.

Trzeba wiedzieć jak te środki skutecznie pozyskać.

NA LATA 2007 - 2013 w ramach WSPARCIA ORAZ PROMOCJI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I SAMOZATRUDNIENIA dla osób fizycznych chcących rozpocząć działalność gospodarczą przewidziane jest :
- jednorazowa bezzwrotna dotacja inwestycyjna w wysokości do 10 000 EURO.
- udzielenie bezzwrotnego podstawowego wsparcia pomostowego do wysokości 200 EURO miesięcznie przez okres od 6 do 12 miesięcy.

WARUNKI UZYSKANIA DOTACJI DLA FIRM JUŻ ISTNIEJĄCYCH SĄ KORZYSTNIEJSZE NIŻ W LATACH 2004 - 2006.

Jeśli są Państwo zainteresowani dotacjami z Unii Europejskiej proszę na stronie [link widoczny dla zalogowanych] wypełnić ankietę.
Wstępne informacje na temat możliwości pozyskania dotacji uzyskają Państwo bezpłatnie !!

Z poważaniem

Partner Golden Forest


Maciej Mey
gg: 5531758
[link widoczny dla zalogowanych]

Ryszard L.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez GŁOS_dla_PŁOŚNICY dnia Nie 0:27, 22 Cze 2008, w całości zmieniany 3 razy
Nie 0:25, 22 Cze 2008 Zobacz profil autora
Bernard
Zadomowiony



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
A co to za dyrdymały ??? Może Pan sam założy działalność np usługi garncarskie, kołodziejstwo albo usługi sprzątania hahahahaha ale się uśmiałem, bardziej idiotycznego nie czytałem nigdy hahahahha. To od kiedy Pan rusza z kołodziejstwem??? Życzę powodzenia


Post został pochwalony 0 razy
Pią 15:33, 08 Kwi 2011 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum P Ł O Ś N I C A Strona Główna » Biznes Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin